zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-08-31T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Wycinanie laserem w blachach

REKLAMA
REKLAMA

Cięcie laserem rur oraz wycinanie różnorodnych kształtów w blachach wymaga zastosowania nowoczesnego sprzętu, co daje pewność, że efekt będzie odpowiedni i pozwala wyeliminować straty w materiale. Jednocześnie niezbędne jest również to, aby proces cięcia laserowego przeprowadzany był przez kogoś, kto zna się na swojej pracy i w razie potrzeby wprowadzi zmiany w ustawieniach sprzętu.

  1. Na czym polega cięcie laserem rur?
  2. Cięcie laserem zasada działania (jak przebiega proces cięcia?)
  3. Optymalizacja procesu cięcia laserem

W zależności od tego, jakie mają być szczeliny cięcia, konieczne może być użycie innego sprzętu. Najlepiej więc zlecić proces rozdzielania termicznego firmie, która dysponuje własnym parkiem maszynowym i może zagwarantować świetną jakość oraz krótkie terminy realizacji. 

Na czym polega cięcie laserem rur?

Wysokoenergetyczny strumień tnący, który odpowiada za właściwy proces cięcia z wykorzystaniem tego rozwiązania, sprawia, że energia wprowadzana jest punktowo. Dzięki temu cięcie laserem jest bardzo dokładne i pozwala uzyskać świetne efekty. Nawet jeżeli należy przeprowadzić w szczelinie cięcia, to można uzyskać wysoką dokładność oraz powtarzalność. To sprawia, że ta metoda cięcia stosowana jest niezależnie od tego, czy należy poddać obróbce materiały ze stali nierdzewnej, czy też wycinanie laserowe trzeba przeprowadzić na grubszych blachach.

Cięcie laserem zasada działania (jak przebiega proces cięcia?)

Cięcie laserowe to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się jako sposób na rozdzielenie materiału obrabianego. W momencie, w którym wiązka lasera trafia w materiał, dochodzi do pogrzania powierzchni. To prowadzi do stopienia materiału, dlatego technologia pozwala nie tylko na laserowe cięcie blach, ale również na precyzyjne na wycinanie laserem. Podgrzewanie przeprowadzane jest aż do całkowitego odparowania lub stopienia, a ponieważ energia lasera jest bardzo mocna, obróbka laserowa to wydajny i wbrew pozorom niedrogi proces. Informacje o innych zastosowaniach, do których można promień lasera znajdziesz na stronie https://www.laserfabryka4x4.pl/.

Optymalizacja procesu cięcia laserem

Chociaż technologia laserowa świetnie sprawdza się nawet przy nietypowych kształtach lub materiałach, warto zadbać o optymalizację. Dzięki temu można ograniczyć straty związane z materiałem, co w niektórych przypadkach generuje wysokie koszty. Z tego powodu takie firmy jak Fabryka 4x4 zawsze starają się doradzić klientowi w tym, w jaki sposób najlepiej zrealizować dany projekt.

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
zdjecie 1325
Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×