zdjecie 4877
zdjecie 4877
2021-09-15T18:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wygrał konkurs, ale stracił stanowisko. Jak wybierano dyrektora II LO w Ostrołęce?

REKLAMA
REKLAMA
2
4
28

Wojciech Domański od wielu lat był dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce i w lipcu wygrał kolejny konkurs na kandydata na to stanowisko. Cztery dni później do Urzędu Miasta miało wpłynąć pismo od przedstawiciela rodziców, które skutkowało wszczęciem postępowania wyjaśniającego. Ostatecznie konkurs unieważniono, a szkołą kieruje p.o. dyrektora.

Wygrał konkurs...

Konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida został przeprowadzony 2 lipca 2021 roku. Wygrał go Wojciech Domański - dotychczasowy dyrektor II LO - i tym samym został wyłoniony na kandydata na stanowisko dyrektora szkoły. Przewodnicząca komisji konkursowej powiadomiła o wynikach konkursu prezydenta miasta i przekazała dokumentację postępowania konkursowego w celu zatwierdzenia konkursu bądź jego unieważnienia w przypadku nieprawidłowości, które mogły mieć wpływ na wynik konkursu.

Zarządzenie w sprawie zatwierdzenia konkursu nie zostało wydane, gdyż kilka dni później do Urzędu Miasta Ostrołęki wpłynęło pismo przedstawiciela rodziców klas I-II w II LO, informujące prezydenta miasta o możliwych nieprawidłowościach dotyczących wyboru członków Rady Rodziców. W związku z tym wszczęto postępowanie wyjaśniające.

... dyrektorem nie został

W końcu, pod koniec sierpnia, konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce został unieważniony:

Unieważnia się konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, przeprowadzony na podstawie Zarządzenia Nr 89/2021 z dnia 31 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów przedszkoli i szkół prowadzonych przez Miasto Ostrołękę

Kilka dni później prezydent Ostrołęki wydał zarządzenie w sprawie powierzenia obowiązków dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce. Pełniącym obowiązki dyrektora został Krzysztof Jankowski, dotychczasowy wicedyrektor placówki.

Jaki jest wynik postępowania wyjaśniającego? Czy pismo od przedstawiciela rodziców mogło wpłynąć na unieważnienie konkursu? - te pytania tydzień temu skierowaliśmy do Urzędu Miasta. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Do sprawy wrócimy, gdy Urząd Miasta odniesie się do zadanych pytań.

REKLAMA
zdjecie 4877

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×