2016-10-15T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wyjątkowe ujęcia z Peru na Ostrołęckim Festiwalu Fotografii [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4128
REKLAMA
6
1
0

Za nami ostatnie wernisaże wystaw Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii. Tym razem na zdjęciach poznać mogliśmy wyjątkową kulturę z odległego Peru. Fotografie z Ameryki Południowej zaprezentowali Agnieszka "Atamanka" Białobrzewska i Daniel Koziński.

Białobrzewska to znana ostrołęcka podróżniczka. Nie sposób zliczyć wszystkie wspomnienia, jakie nabyła podczas licznych zagranicznych podróży. Łączy je z fotografowaniem i efekty tego mogliśmy zobaczyć na wystawie zdjęć z Peru. Wystawa "Kobiety Peru" przedstawiała Peruwianki podczas codziennych zajęć, ubranych w wielobarwne stroje.

Zdjęcia z trzeciego co do wielkości kraju Ameryki Południowej zaprezentował także Daniel Koziński. Tematyka jego zdjęć była nietypowa - pokazał on bowiem zdjęcia ludzi siedzących na ławkach w mieście Arequipa. Do wykonania zdjęć autor użył telefonu ukrytego w okładce książki, postacie widoczne na fotografiach nie wiedziały o tym, że Koziński wykonuje zdjęcia. Nadaje im to niepowtarzalny klimat.

Gościem specjalnym wystaw fotograficznych o Peru była Aurora Luque de Hjorth, attachè ds. kulturalnych Ambasady Republiki Peru w Polsce.

- Ambasador Alberto Salas Barahona nie mógł przyjechać na dzisiejszą wystawę do Ostrołęki, ale poprosił mnie o przyjazd. Mówił: "ktoś od nas musi tam być". Ostrołęka jest dla nas wyjątkowym miejscem. Ambasador przebywając drugi dzień w Polsce przyjechał przecież do tego miasta na wystawę "Peru Bosco" i od tego czasu miło wspomina Ostrołękę. Przyjrzę się szczególnie zdjęciom Daniela, gdyż robił je w mieście, z którego sama pochodzę - mówi radca peruwiańskiej ambasady.

Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, które przedstawicielka Peru obiecała przekazać ambasadorowi. Na tym zakończono wystawową część Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii. W sobotę 15 października w godz. 11-14 w Galerii Ostrołęka odbędą się jeszcze konsultacje dla amatorów fotografii w zakresie kompozycji, kadrowania, operowania światłem i tematyki własnych fotografii. Konsultacje poprowadzi Tomek Lendo. Z kolei w dniach 17-27 października Galeria Ostrołęka zaprasza dzieci w wieku 6-8 lat, w zorganizowanych grupach, na dwugodzinne warsztaty fotograficzne „Czary-mary”. Szczegółowe  informacje i zapisy w „Galerii Ostrołęka” pl. gen. J. Bema 14, tel. 297643954.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×