zdjecie 5128
zdjecie 5128
2015-03-31T08:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wyjątkowy koncert charytatywny dla Amelki w Olsztynie!

REKLAMA
REKLAMA

W czwartek 9 kwietnia w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie 8-letniej Amelki Erpszt z Ostrołęki. Dziewczynka od niedawna zmaga się z bardzo poważną chorobą. Na scenie zaprezentuje się sześciu wykonawców, prezentujących różne style muzyczne.

Koncert zorganizowany został przez komitet społeczny, w skład którego wchodzą Rafał Butajło, Katarzyna Kossakowska oraz Monika Kłos. Wszyscy mają jeden cel - uzbierać jak najwięcej funduszy, które przeznaczone zostaną na leczenie młodej ostrołęczanki. Rodzina chorującej na białaczkę limfoblastyczną Amelki zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Jej mama samotnie wychowuje dzieci a z powodu choroby córki nie może obecnie podjąć jakiejkolwiek pracy zarobkowej.

Na pomoc przyszli więc przyjaciele i znajomi rodziny, którzy zorganizowali już niejedną akcję zbiórki pieniędzy na rzecz Amelki. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w charytatywnym maratonie zumby i fitness zorganizowanym w siłowni Forma5 Club, w ostatnim czasie zorganizowano również dni dawcy szpiku, podczas których do bazy potencjalnych dawców zarejestrowało się ponad stu mieszkańców Ostrołęki. Pomocną dłoń wyciągają jednak nie tylko ostrołęczanie - w akcję pomocy Amelce i jej rodzinie włączyła się również społeczność olsztyńska.

Marzenie o zorganizowaniu koncertu charytatywnego w Olsztynie szybko przerodziło się w plan, a następnie w rzeczywistość. Komitet organizacyjny zaprosił wykonawców, którzy chętnie zgodzili się zagrać dla Amelki. Już 9 kwietnia olsztynianie będą więc mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym koncercie. Na scenie w klubie Nowy Andergrant zaprezentują się Sara Szymczak i MABS, Czerwony Tulipan, dePolis, Ejtobangla, The Ukrainian Folk oraz Ampha Romeo. Dochód z wejściówek na koncert w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki!

Nie jest tajemnicą, iż w stolicy Warmii przebywa liczna grupa studentów z Ostrołęki i okolic. Zachęcamy ich do uczestnictwa w czwartkowym koncercie i wsparcia młodej mieszkanki naszego miasta. Koszt wejścia na koncert to jedynie 20 złotych - impreza odbędzie się w klubie Nowy Andergrant przy ul. Kołobrzeskiej 32. Bramy klubu zostaną otwarte o godzinie 18.00, koncert rozpocznie się o 19.00.

Organizację koncertu "Uśmiech dla Amelki" wsparli: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Rada Uczelniana Samorządu Studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Fitness Club Sylwetka, Mattino Studio Urody, Restauracja Skarbiec, Aga-Max Wasilewscy, Pantera Studio Urody, feelHarmonia, Kortowiada - Najlepsze Juwenalia w Polsce, klub sportowy Arrachion MMA Olsztyn oraz zespoły muzyczne Łydka Grubasa, Messa i Big Day. Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio ZET Gold, Kurier Olsztyński, portal olsztyn.com.pl oraz portal eOstrołęka.pl.

REKLAMA
zdjecie 5128
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×