2015-03-31T08:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wyjątkowy koncert charytatywny dla Amelki w Olsztynie!

REKLAMA
REKLAMA

W czwartek 9 kwietnia w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie 8-letniej Amelki Erpszt z Ostrołęki. Dziewczynka od niedawna zmaga się z bardzo poważną chorobą. Na scenie zaprezentuje się sześciu wykonawców, prezentujących różne style muzyczne.

Koncert zorganizowany został przez komitet społeczny, w skład którego wchodzą Rafał Butajło, Katarzyna Kossakowska oraz Monika Kłos. Wszyscy mają jeden cel - uzbierać jak najwięcej funduszy, które przeznaczone zostaną na leczenie młodej ostrołęczanki. Rodzina chorującej na białaczkę limfoblastyczną Amelki zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Jej mama samotnie wychowuje dzieci a z powodu choroby córki nie może obecnie podjąć jakiejkolwiek pracy zarobkowej.

Na pomoc przyszli więc przyjaciele i znajomi rodziny, którzy zorganizowali już niejedną akcję zbiórki pieniędzy na rzecz Amelki. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w charytatywnym maratonie zumby i fitness zorganizowanym w siłowni Forma5 Club, w ostatnim czasie zorganizowano również dni dawcy szpiku, podczas których do bazy potencjalnych dawców zarejestrowało się ponad stu mieszkańców Ostrołęki. Pomocną dłoń wyciągają jednak nie tylko ostrołęczanie - w akcję pomocy Amelce i jej rodzinie włączyła się również społeczność olsztyńska.

Marzenie o zorganizowaniu koncertu charytatywnego w Olsztynie szybko przerodziło się w plan, a następnie w rzeczywistość. Komitet organizacyjny zaprosił wykonawców, którzy chętnie zgodzili się zagrać dla Amelki. Już 9 kwietnia olsztynianie będą więc mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym koncercie. Na scenie w klubie Nowy Andergrant zaprezentują się Sara Szymczak i MABS, Czerwony Tulipan, dePolis, Ejtobangla, The Ukrainian Folk oraz Ampha Romeo. Dochód z wejściówek na koncert w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki!

Nie jest tajemnicą, iż w stolicy Warmii przebywa liczna grupa studentów z Ostrołęki i okolic. Zachęcamy ich do uczestnictwa w czwartkowym koncercie i wsparcia młodej mieszkanki naszego miasta. Koszt wejścia na koncert to jedynie 20 złotych - impreza odbędzie się w klubie Nowy Andergrant przy ul. Kołobrzeskiej 32. Bramy klubu zostaną otwarte o godzinie 18.00, koncert rozpocznie się o 19.00.

Organizację koncertu "Uśmiech dla Amelki" wsparli: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Rada Uczelniana Samorządu Studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Fitness Club Sylwetka, Mattino Studio Urody, Restauracja Skarbiec, Aga-Max Wasilewscy, Pantera Studio Urody, feelHarmonia, Kortowiada - Najlepsze Juwenalia w Polsce, klub sportowy Arrachion MMA Olsztyn oraz zespoły muzyczne Łydka Grubasa, Messa i Big Day. Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio ZET Gold, Kurier Olsztyński, portal olsztyn.com.pl oraz portal eOstrołęka.pl.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1