eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wypadek na DK-53. Dramatycznie niska widoczność [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Prędkość, brak wyobraźni, zbyt małe doświadczenie za kółkiem i fatalne warunki drogowe – to połączenie nie wróży nic dobrego. W miejscowości Łodziska pod Ostrołęką 18-letni kierowca audi niemal zabił swoich pasażerów i innego kierowcę, w którego auto uderzył wyprzedzając we mgle ograniczającej widoczność do kilkudziesięciu metrów.

W czwartek, 19 grudnia przed południem na DK-53 między Ostrołęką a Kadzidłem doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Apele policji o zachowaniu ostrożności i dostosowaniu stylu jazdy do ograniczającej widoczność mgły zignorował 18-letni kierowca audi, który jadąc „krajówką” od strony Kadzidła do Ostrołęki wyprzedzał inny pojazd. Już po wykonaniu manewru, młody i niedoświadczony kierowca źle ocenił odległość od jadącego z przeciwnego kierunku forda i nie zdążył zjechać na swój pas.

- Kierujący fordem próbował uciec na pobocze, manewr ten jednak się nie udał. Auta zderzyły się ze sobą bokami. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń. Winnym kolizji uznano 18-letniego kierowcę audi, który prawo jazdy posiada dopiero od trzech miesięcy. Otrzymał on mandat w wysokości 450 złotych i 6 punktów karnych – informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wszyscy kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. W audi oprócz 18-letniego kierowcy podróżowało dwóch młodszych od niego nastolatków. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak gdyby auta zderzyły się ze sobą czołowo, wypadek miałby tragiczny w skutkach finał. Życie uczestników i młodego, niedoświadczonego kierowcy, uratowało przytomne zachowanie kierowcy forda, który swoim manewrem zminimalizował skutki zdarzenia.

- Przy tej okazji warto podkreślić, jak ważne dla życia i zdrowia oraz bezpieczeństwa uczestników ruchu jest nabywane z wiekiem i przejechanymi kilometrami doświadczenie i opanowanie. Apelujemy, szczególnie do młodych kierowców o zachowanie rozwagi i upewnienie się, że manewr, który chcemy wykonać nie stwarza zagrożenia. W warunkach ograniczonej widoczności lepiej odpuścić sobie manewr wyprzedzania, jeśli nie jesteśmy pewni, że uda nam się to w 100% - mówi podkomisarz Tomasz Żerański.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×