zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-02T08:42:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Wypadek w Myszyńcu Starym na DK-53. Poszkodowana jedna osoba [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. facebook.pl/Kurpiewski Pomoc drogowa 24h Ostrołękafot. facebook.pl/Kurpiewski Pomoc drogowa 24h Ostrołęka
REKLAMA
0
1
3

Dziś o poranku na drodze krajowej nr 53 w miejscowości Myszyniec Stary doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem kierującego osobówką i sarną. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba.

To niestety kolejne już w naszym regionie zderzenie z dziką zwierzyną wbiegającą nagle na jezdnię przed rozpędzony pojazd. Tym razem przykre konsekwencje zderzenia z sarną dopadły kierującego vw, któremu przed maskę auta wbiegła sarna. Kierowca poruszający się od strony Myszyńca w kierunku Rozóg próbował uniknąć zderzenia, manewr ten jednak nie udał się, na skutek czego kierowca stracił panowanie nad autem i wpadł do przydrożnego rowu.

W wyniku zdarzenia 40 - letni pasażer został przetransportowany do szpitala. Kierujący autem był trzeźwy.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pamiętajmy - jesień, to czas, w którym zwierzęta leśne wędrują w poszukiwaniu pożywienia oraz nowego miejsca bytowania. Szczególnie często można je spotkać w okolicach lasów. Zderzenie nawet z niewielkim zwierzęciem, może mieć tragiczne skutki, dlatego kierowcy powinni być wyjątkowo ostrożni.

Zwierzęta największą aktywność wykazują po zmroku i o świcie. Pamiętajmy, że po wtargnięciu na jezdnię jednego zwierzęcia, pozostała część stada może podążać za swoim przewodnikiem, powodując zagrożenie dla przejeżdżających kierowców.

Widząc znaki ostrzegające przed występowaniem dzikiej zwierzyny, zwolnijmy i obserwujmy najbliższe otoczenie drogi. Zwiększy to naszą szansę na skuteczne ominięcie zwierzęcia, które oślepione światłami reflektorów, wtargnie na jezdnię i straci orientację.

Znak A-18b, nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jesteśmy zobowiązani do zwolnienia i bacznego przyglądania się sytuacji na drodze. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania.

Przypominamy, aby w sytuacji, gdy dojdzie do zderzenia ze zwierzęciem zachować szczególną ostrożność. Ranne zwierzę może być agresywne i zaatakować.

Należy zjechać na pobocze, zatrzymując pojazd w bezpiecznej odległości od zwierzęcia i wystawić trójkąt ostrzegawczy. O miejscu i okolicznościach kolizji powinniśmy zawiadomić służby. Funkcjonariusze sporządzą dokumentację ze zdarzenia, która wymagana jest przez ubezpieczyciela i powiadomią podmiot odpowiedzialny za zabranie zwierzęcia z drogi.

Pamiętajmy, że na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Prędkość dostosowujmy, nie tylko do znaków ją ograniczających, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze. Mniejsza prędkość – to mniejsze skutki ewentualnych tego typu zdarzeń.

 

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×