eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wypadek w Rżańcu. Sprawca rozbił się o drzewo i uciekł. Ukrył się w stodole!

REKLAMA
zdjecie 3179
zdjecie 3179
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

2 promile wydmuchał w alkomat sprawca wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rżaniec. Mężczyzna słaniając się na nogach uciekł z miejsca zdarzenia i ukrył się w stodole.

Do zdarzenia doszło w czwartek 25 lutego po godzinie 17:00 w miejscowości Rżaniec. Moment, w którym osobowy seat wypadł z drogi i uderzył w drzewo widziała przypadkowo przejeżdżająca w tym miejscu osoba. Auto zostało poważnie uszkodzone. Kierujący wydostał się z wraku o własnych siłach i zaczął uciekać. Świadek zdarzenia widząc co się dzieje zrobił zdjęcie słaniającemu się na nogach kierowcy. Mężczyzna oddalił się w kierunku pobliskiego lasu.

Wezwana na miejsce policja rozpoczęła poszukiwania kierowcy. Istniało podejrzenie, że mógł on doznać obrażeń powodujących zagrożenie życia. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano m.in. psa tropiącego oraz kamerę termowizyjną.

Na miejsce udał się także nadzorujący służbę kom. Tomasz Orłowski, który koordynował działania z ramienia ostrołęckiej komendy. Z uwagi na ustalenia, że kierowca może pochodzić z terenu powiatu makowskiego nawiązał on również kontakt z makowską policją. Równolegle były prowadzone działania w miejscach, gdzie mężczyzna mógł się ukryć.

- informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostatecznie kierujący seatem został zatrzymany przez ostrołęckich policjantów na terenie jednej z miejscowości powiatu makowskiego. Ukrywał się w stodole. Wykonane na miejscu badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. Urządzenie wykazało ponad 2 promile.

Na tym jednak kłopoty 40-latka się nie kończą. Okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, które zostało mu zabrane za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Ciążył na nim wyrok, zgodnie z którym nie powinien siadać za kółkiem do 2023 roku.

- dodaje podkom. Żerański.

Niebawem nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×