2013-09-20T16:45:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wypili piwo za likwidację straży miejskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński, fot. eOstroleka.plposeł Ruchu Palikota Armand Ryfiński, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Ruch Młodych Ostrołęka zorganizował spotkanie informacyjne nagłaśniające pomysł likwidacji Straży Miejskiej. Inicjatywę wsparli działacze Ruchu Palikota Armand Ryfiński i Leon Karaszewski.

Spotkanie zakończyło się wspólnym piciem piwa (kozicowego) na wale, w okolicach portu.

- Przyjechałem tu ze względu na brak posła działającego w tym okręgu. Planuje bardzo aktywnie zaangażować się w pracę na rzecz mieszkańców tego miasta a także polaków. Myślę, że takie miasta jak Ostrołęka mają ogromny potencjał, który jest niweczony - powiedział Armand Ryfiński, poseł Ruchu Palikota. - Zdecydowałem się wesprzeć inicjatywę młodych ludzi, którzy też chcą walczyć o normalność, o świeckie państwo w którym ludzie nie będą karani za picie piwa na wale. - dodał.

Akcję Ruchu Palikota skomentował dla nas Piotr Liżewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce.

- Straż Miejska istnieje w Ostrołęce od 21 lat. Rocznie podejmujemy około 7 tysięcy różnego rodzaju interwencji z zakresu bezpieczeństwa, porządku publicznego, utrzymania czystości czy ruchu drogowego. Jesteśmy wzywani przez mieszkańców Ostrołęki około 2 tysięcy razy do różnego rodzaju interwencji. Realizujemy także zadania dotyczące działalności samorządu miasta. W małych miastach czy gminach takie zadania wykonują urzędnicy, jednak nie znam przypadku by w mieście o podobnej jak w Ostrołęce liczbie mieszkańców nie było straży miejskiej. Twierdzenie zatem, że zadania straży miejskiej są tożsame z zadaniami policji państwowej oznaczają brak znajomości ustawy o samorządzie gminnym i zadań gminy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Uważam, że dzisiejszą akcją jej organizatorzy chcieli zaistnieć w polityce czy życiu publicznym poprzez wygłaszanie typowo populistycznych haseł. Okazuje się jednak, że społeczeństwo jest odporne na tego typu działania o czym świadczy znikome zainteresowanie dzisiejszą akcją zarówno na scenie przy Kupcu jak i nad rzeką – powiedział nam Piotr Liżewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce.

REKLAMA
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×