2013-09-20T16:45:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Wypili piwo za likwidację straży miejskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
poseł Ruchu Palikota Armand Ryfiński, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Ruch Młodych Ostrołęka zorganizował spotkanie informacyjne nagłaśniające pomysł likwidacji Straży Miejskiej. Inicjatywę wsparli działacze Ruchu Palikota Armand Ryfiński i Leon Karaszewski.

Spotkanie zakończyło się wspólnym piciem piwa (kozicowego) na wale, w okolicach portu.

- Przyjechałem tu ze względu na brak posła działającego w tym okręgu. Planuje bardzo aktywnie zaangażować się w pracę na rzecz mieszkańców tego miasta a także polaków. Myślę, że takie miasta jak Ostrołęka mają ogromny potencjał, który jest niweczony - powiedział Armand Ryfiński, poseł Ruchu Palikota. - Zdecydowałem się wesprzeć inicjatywę młodych ludzi, którzy też chcą walczyć o normalność, o świeckie państwo w którym ludzie nie będą karani za picie piwa na wale. - dodał.

Akcję Ruchu Palikota skomentował dla nas Piotr Liżewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce.

- Straż Miejska istnieje w Ostrołęce od 21 lat. Rocznie podejmujemy około 7 tysięcy różnego rodzaju interwencji z zakresu bezpieczeństwa, porządku publicznego, utrzymania czystości czy ruchu drogowego. Jesteśmy wzywani przez mieszkańców Ostrołęki około 2 tysięcy razy do różnego rodzaju interwencji. Realizujemy także zadania dotyczące działalności samorządu miasta. W małych miastach czy gminach takie zadania wykonują urzędnicy, jednak nie znam przypadku by w mieście o podobnej jak w Ostrołęce liczbie mieszkańców nie było straży miejskiej. Twierdzenie zatem, że zadania straży miejskiej są tożsame z zadaniami policji państwowej oznaczają brak znajomości ustawy o samorządzie gminnym i zadań gminy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Uważam, że dzisiejszą akcją jej organizatorzy chcieli zaistnieć w polityce czy życiu publicznym poprzez wygłaszanie typowo populistycznych haseł. Okazuje się jednak, że społeczeństwo jest odporne na tego typu działania o czym świadczy znikome zainteresowanie dzisiejszą akcją zarówno na scenie przy Kupcu jak i nad rzeką – powiedział nam Piotr Liżewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2