zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
2020-10-22T13:37:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wyrok, który wzbudził emocje. Sprawa śmierci Krystyny K. z gminy Łyse nabiera rozgłosu

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
0
28

Wyrok, jaki zapadł 20 października w Ostrołęce w sprawie dotyczącej śmierci mieszkanki gminy Łyse Krystyny K., oburzył opinię publiczną. Sprawą zainteresowały się też już ogólnopolskie media. Tymczasem, rodzina pokrzywdzonej czeka na pisemne uzasadnienie wyroku - o czym poinformował nas jej pełnomocnik.

Przypomnijmy,  do śmierci Krystyny K. doszło 19 kwietnia 2019 roku w Dębach (gm. Łyse, pow. ostrołęcki). Jak ustalił sąd, uznając oskarżonego syna pokrzywdzonej za winnego popełnionego czynu, Mariusz K. uderzał swoją matkę w głowę i kopał po całym ciele, a następnie odgiął jej kręgosłup szyjny do tyłu, co spowodowało szereg obrażeń, których opis - zawarty w treści wyroku - jest niezwykle drastyczny.

Mariusz K. nie usłyszał jednak wyroku za zabójstwo, a za znęcanie się i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Sąd wymierzył mu karę 7 lat więzienia. Z kolei mąż ofiary, Ryszard K., usłyszał wyrok za to, że "upozorował śmierć Krystyny K. poprzez powieszenie i w taki sposób zacierał ślady przestępstwa popełnionego przez swojego syna", jak również za to, że przez wiele lat znęcał się nad żoną. Kara- rok więzienia, na poczet której zaliczono już tymczasowe aresztowanie, uznając ją tym samym za zakończoną. Wyrok jest nieprawomocny.

Wyrok, jaki zapadł, ujawniliśmy już dzień po jego ogłoszeniu. Wymiar kary wywołał oburzenie opinii publicznej. Wielu komentatorów zwracało uwagę, że kara jest niska, jak na czyn, który został popełniony. Po naszej publikacji sprawą zainteresowały się też ogólnopolskie media, m.in. portale wPolityce.pl i dorzeczy.pl, choć informacje podane zostały przez te serwisy błędnie (np. pomylono oskarżonych). Dodatkowo, niektóre nierzetelne strony internetowe zdecydowały się skopiować bez podania źródła zgromadzone przez nas informacje.

Wróćmy jednak do procesu, który wzbudził spore poruszenie w naszym regionie. Rodzina pokrzywdzonej działa w tym procesie jako oskarżyciele posiłkowi.

Bez wątpienia opis zdarzeń z dnia 19 kwietnia 2019 r., jak też ustalenia poczynione przez Sąd w niniejszej sprawie, są druzgocące. Oczywiście szanując niezawisłość sądów, wyrok jaki zapadł budzi emocje, bowiem niezależnie od przyjętych kwalifikacji prawnych dotyczy pozbawienia życia i to jest naturalne

- poinformował nas adwokat Bartosz Pawelczyk, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych.

Czy oskarżyciele posiłkowi zamierzają podejować kolejne działania w tej sprawie?

Na tym etapie złożony zostanie wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnia wyroku, a wszelkie decyzje dotyczące środków odwoławczych podjęte zostaną po jego analizie i zgodnie z wolą członków rodziny, którzy działają w charakterze oskarżycieli posiłkowych

- odpowiada mecenas Pawelczyk.

Do sprawy wrócimy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×