zdjecie 3934
zdjecie 3934
zdjecie 3934
2019-10-01T15:49:53+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Wyrwani z niewoli w Ostrołęckim Centrum Kultury [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
fot. UM w Ostrołęcefot. UM w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Prawie 1200 uczniów i ich opiekunów z ostrołęckich szkół wzięło udział w hip-hopowym koncercie zespołu „Wyrwani z niewoli”, który odbył się w piątek 27 września 2019 w OCK w Ostrołęce.

 
Raperzy w składzie Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski nie tylko prezentowali swoją twórczość muzyczną, ale także opowiadali o swoich trudnych doświadczeniach życiowych, uzależnieniach oraz wyjściu z nałogów i akceptacji siebie i drugiego człowieka.
 
Celem programu pt. „Ku wolności” jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat szkód wynikających z używania substancji psychoaktywnych, określenie systemu wartości w kształtowaniu osobowości, nauka kreowania właściwych relacji międzyludzkich oraz właściwych postaw życiowych, dobrych decyzji i wyborów moralnych, asertywnego mówienia „nie”, a także pomoc w budowaniu wiary we własną wartość i godność.
 
Artyści mają niesamowity dystans do siebie. Potrafią nie tylko w interesujący sposób opowiadać o swoich trudnych doświadczeniach, ale także śmiać się z samych siebie. Otworzyli się przed ostrołęcką młodzieżą, a ta odwzajemniła się. Na scenę wychodzili poruszeni młodzi ludzie, którzy przełamali swoje lęki lub też postanowili podzielić się swoimi odczuciami.
 
- To niesamowite. Przyznam, że jestem zaskoczony przekazem, jaki zaproponowali artyści oraz tym, jak uczniowie angażowali się i uczestniczyli w koncercie. To bardzo dobry sygnał dla mnie jako przewodniczącego, gdyż widzę sens organizowania i co ważniejsze dotarcia w takiej formie do młodzieży. Może właśnie takimi krokami ukażemy młodym ludziom nieco inny obraz rzeczywistości, która w ich oczach jest zupełnie inna od tej, którą znamy my - dorośli. Może skłonimy ich do refleksji, podpowiemy tym, którzy mają problemy, że warto szukać pomocy – mówi Mariusz Łuba, przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i organizator koncertu.
 
Program podzielony był na trzy koncerty. Podczas każdego z nich sala Ostrołęckiego Centrum Kultury wypełniona była niemal po brzegi. Po każdym z występów młodzież chętnie podchodziła do artystów, przybijała „piątki”, robiła wspólne zdjęcia oraz dzieliła się swoimi doświadczeniami.
 
Do udziału w koncercie, który odbył się 27 września, zostali zaproszeni uczniowie ze wszystkich ostrołęckich szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz klas pierwszych szkół średnich. Organizatorem wydarzenia była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce, a prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik objął wydarzenie patronatem honorowym.
 
„Wyrwani z niewoli” - to zespół hip-hopowy, tworzący muzykę chrześcijańską i przekazujący dużą dawkę wartości i miłości. Jak podkreślają sami raperzy, mieli problemy z którymi sobie poradzili, wyszli z nałogu.
 
 
 
 
 
 
 
 
REKLAMA
zdjecie 3934

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×