zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2014-02-21T08:51:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

XI edycja konkursu „Baśnie, to nie tylko radość czytania” w ZPO w Dylewie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ZPO Dylewofot. ZPO Dylewo
REKLAMA

Już po raz jedenasty w Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie odbył się gminny konkurs „Baśnie, to nie tylko radość czytanie”. Wzięli w nim uczniowie klas I – IV ze wszystkich szkół działających na terenie gminy Kadzidło.

Od 2003 roku, czyli od pierwszej edycji konkursu, odbywającego się zwyczajowo w pierwszy tydzień ferii zimowych uczestnicy bajecznych zmagań odkrywają alternatywę dla „szklanego ekranu”, integrując się jednocześnie ze swoimi rówieśnikami z innych szkół oraz rozwijając swoje czytelnicze zainteresowania. Konkurs kształtuje także wrażliwość na prawdy moralne czy nauki wypływające z baśni. „Współczesny świat jest spragniony duchowych wartości, jak oddechu czystym powietrzem, a dobra literatura, jaką z pewnością są baśnie, w takie wartości prowadzi” - ta maksyma od lat przyświecająca konkursowi w pełni odzwierciedla wszystkie jego idee.

XI edycja przeprowadzona została w dwóch etapach:
1. Etap wiedzowy – dla klas IV
2. Etap plastyczny – dla klas 0-III

Etap wiedzowy odbył się 18.02.2014r, wzięło w nim udział 16 uczniów z 5 szkół gminy Kadzidło: SP w Jazgarce, ZS w Wachu, ZS w Chudku, ZPO w Kadzidle, ZPO w Dylewie.

Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Lesińska , Iwona Gałązka, Teresa Maria Orzołek-Kaczyńska, Renata Bogdańska, Mirosław Młynarczyk, po sprawdzeniu testów przyznała następujące miejsca:
I – Orzołek Amelia z ZPO w Kadzidle – opiekun Iwona Gałązka
II – Kowalczyk Natalia z ZS w Chudku – opiekun Renata Bogdańska
III – Bziukiewicz Lilia Anna z ZS w Wachu – opiekun Mirosław Młynarczyk
Wyróżnienia otrzymali – Koziatek Paulina z ZS w Chudku – opiekun Renata Bogdańska, Sobiech Oliwia z ZPO w Kadzidle – opiekun Iwona Gałązka.

Nienagrodzeni uczestnicy etapu wiedzowego za udział w konkursie otrzymali dyplomy i pamiątkowe książki.

W etapie plastycznym do organizatorów wpłynęło 127 prac indywidualnych z 8 szkół gminy Kadzidło: SP w Jazgarce, SP w Siarczej Łące, SP w Czarni,  SP w Glebie, ZS w Chudku, ZS w Chudku Filia w Kierzku, ZS w Wachu, ZPO w Kadzidle, oraz ZPO w Dylewie.

Komisja powołana przez organizatorów w składzie: Wiesława Sobiech – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kadzidle – przewodnicząca, Paweł Łaszczych – pracownik Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle, Urszula Łaszczych - pracownik Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle.

12.02.2014 roku oceniła prace plastyczne i ogółem przyznała 42 nagrody.
UCZNIOWIE NAGRODZENI W ETAPIE PLASTYCZNYM
KATEGORIA: ZNACZEK
- praca plastyczna

KLASY O
I m  – Paweł Śmigiel - ZPO Kadzidło
II m – Julia Bacławska – SP Czarnia
III m  – Gabriela Majewska – ZPO Kadzidło
III m - Dominika Bączek – SP Gleba
Wyróżnienia:
Nikola Kupis - ZPO Kadzidło
Albert Frąckiewicz - Siarcza Łąka
Mikołaj Kośnik - SP Jazgarka
Alicja Lisiewska – ZPO Kadzidło
KLASY I
I m - Aleksandra Orzoł – ZPO Kadzidło
II m- Oliwia Witkoś – ZPO Kadzidło
III m  - Natalia Malon – ZPO Dylewo
Wyróżnienia:
Szymon Kubeł – SP Czarnia
Adrianna Kordek – ZS Chudek
KLASY II
I m - Zuzanna Samsel – ZS Wach
II m – Olga Szymczyk – ZPO Dylewo
III m – Natalia Niedźwiecka – SP. Czarnia
Wyróżnienia:
Gabriela Madrak – ZPO Kadzidło
Amelia Dawid – ZPO Dylewo
Alicja Suchecka – ZPO Kadzidło
Sandra Śliziewska – ZPO Kadzidło
Amelka Aptacy – ZPO Kadzidło
KLASY III
I m - Kornelia Kiernozek – SP Czarnia
II m - Justyna Prachniak – SP Siarcza Łąka
III m - Julita Gąska  – ZS Wach
Wyróżnienie :
Maria Wiśniowolska – ZPO Kadzidło
Kacper Marcionowski – SP Jazgarka
Julia Korzeniecka – SP Gleba
Maria Celestyna Dobies – ZPO Kadzidło
KATEGORIA: STRÓJ – dla postaci jednej z  baśni
KLASY O
Nagroda specjalna – Amanda Piórkowska – ZS w Chudku
Wyróżnienia:
Dominika Syrowik – ZS Chudku
Jakub Dymerski – ZPO Kadzidło
Julia Pieńkowska – ZPO Kadzidło
KLASY I
I - Maja Bakuła – ZS w Wachu
II – Paulina Zalewska – ZPO Kadzidło
III- Magdalena Michalak – ZPO Dylewo
KLASY II
I – Gabriela Madrak – ZPO Kadzidło
II – Alicja Gut – ZPO Dylewo
III – Amelia Szkopińska  - ZPO Dylewo
Wyróżnienie: Adrian Sobiech –SP Jazgarka
Wyróżnienie: Marta Malon – ZS Chudek
KLASY III
I - Magdalena Kisiel – ZS Chudek
II - Izabela Staśkiewicz i Magdalena Grzyb – ZPO Kadzidło
III – Amelia Lenda – ZS Chudek
Wyróżnienie -  Karolina Piwowarska – ZPO Dylewo

Wszyscy nie nagrodzeni uczniowie otrzymali upominki za udział w konkursie.


REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×