zdjecie 2252
2019-01-11T14:01:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Z kim współpracuje nowy prezydent Ostrołęki? Wykaz umów ujawniony!

REKLAMA
REKLAMA
3
7
93

Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział na interpelacje radnych PiS Ewy Żebrowskiej-Rosak i Grzegorza Płochy, dotyczące zatrudnienia nowych współpracowników w ratuszu. Ujawnił podmioty, z którymi podpisano umowy.

- Zwracam się z prośbą o informację o wszystkich zawartych przez Pana umowach z osobami, które do dnia 22 listopada 2018 roku nie były pracownikami Urzędu Miasta Ostrołęki lub nie posiadały zawartych umów o współpracy. Mam na myśli umowy zawarte z podmiotami świadczącymi usługi płatnych szkoleń, audytów, doradztwa inwestycyjnego, prawnego itp. Proszę o podanie danych osób fizycznych i prawnych, z którymi zawarto umowy na świadczenie płatnych usług. Proszę również o ujawnienie kosztów, które obciążyły budżet miasta oraz przedmiotu i zakresu ww. umów - napisała w interpelacji radna Ewa Żebrowska-Rosak.

W podobnym tonie pytania zadał Grzegorz Płocha, były wiceprezydent miasta.

- Proszę o informację, czy w listopadzie i grudniu br. zostały zatrudnione przez Pana osoby kontrolujące lub doradzające w kwestiach prawnych i inwestycyjnych. Jeśli tak, proszę o przedstawienie warunków umów (podmioty, z którymi podpisano umowy i koszty, które poniosło miasto). Jeśli nie, proszę o informację, czy osoby niezatrudnione w Urzędzie Miasta Miały dostęp do dokumentów związanych z inwestycjami miejskimi lub sprawami pracowniczymi urzędu lub podmiotów podległych prezydentowi miasta? - pytał były wiceprezydent miasta.

Prezydent Łukasz Kulik szczegółowo odpowiedział na tę interpelację. Jak przyznał, nie zatrudnił żadnej osoby kontrolującej lub doradzającej w kwestiach prawnych i inwestycyjnych. Ujawnił za to umowy, jakie w tym czasie zawarł, w zakresie szkoleń, audytów i doradztwa prawnego.

Odpowiedzi na interpelacje publikujemy poniżej, tam też znajdziecie listę podmiotów, z jakimi umowę zawarł prezydent miasta.

Aktualizacja: Jak nas poinformowano, Kancelaria Adwokacka Adwokat Przemysław Kowalski miała podpisaną umowę na kwotę 1230 zł, ale zrezygnowała z wystawienia faktury za usługi wobec rezygnacji kancelarii ze współpracy z Urzędem Miasta.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×