eOstroleka.pl
,

Za nami 2015 rok. Te artykuły portalu eOstroleka.pl czytaliście najchętniej!

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
REKLAMA

Wizyta kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy, wyniki matur, zuchwała kradzież z bankomatu czy też niespotykany transport wielkogabarytowy - to tylko część najpopularniejszych tematów 2015 roku. Zapraszamy do lektury naszego zestawienia 10 najpopularniejszych artykułów ostatnich 365 dni.

10. Niedziela Palmowa w Łysych: Gościem specjalnym była Miss Polski 2014, Ewa Mielnicka [ZDJĘCIA]

Nasze zestawienie otwiera relacja z Niedzieli Palmowej w Łysych. W tym roku uroczystości miały wyjątkowego gościa specjalnego w postaci Miss Polski Ewy Mielnickiej. Impreza wypadła jak zwykle znakomicie i spotkała się z ogromną popularnością w regionie. Artykuł o niej znalazł się też w dziesiątce najpoczytniejszych w portalu eOstroleka.pl, co można uznać za duże wyróżnienie.

9. Nowy hit internetu? Kierowca PKS Ostrołęka prezentuje legendarny model autobusu [WIDEO]

Paweł Białczak dał się poznać jako świetny organizator podczas prezesury w klubie piłkarskim Świt Baranowo. Był także kierowcą PKS Ostrołęka i nawet w tej pracy wciąż nie dał o sobie zapomnieć. Tym razem nagrał prezentację jednego z najstarszych modeli autobusów we flocie ostrołęckiego PKS - Autosana H9. Trafił także do zestawienia najchętniej czytanych artykułów portalu eOstroleka.pl w roku 2015.

8. Matura 2015: Znamy wyniki egzaminu dojrzałości w ostrołęckich szkołach. Nie zdał co czwarty uczeń!

Średnia zdawalność tegorocznej matury ogółem dla wszystkich szkół w Ostrołęce wyniosła 71,10%, Jest to wynik niższy niż średnia w kraju (74%) i w województwie mazowieckim (75%). Najlepiej spośród trzech „ogólniaków” w Ostrołęce wypadli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego – 98,59% z nich egzamin zdało. Średnia zdawalność dla techników w Ostrołęce wyniosła zaledwie 46,99% (technika dla dorosłych 46,18%). Znacząco odbiegli od tego wyniku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 – maturę zdało 71,23% z nich. Temat wyników maturalnych zelektryzował czytelników eOstrołęki pod koniec czerwca.

7. Kandydat PiS na prezydenta Polski Andrzej Duda z wizytą w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

1 lutego 2015 w Ostrołęce pojawił się Andrzej Duda - wtedy kandydat PiS na prezydenta Polski. Rozpoczął on tym samym kampanię, która zakończyła się spektakularnym sukcesem. Dziś Duda jest prezydentem kraju, a my możemy poszczycić się, że jego droga do prezydentury rozpoczęła się właśnie w naszym mieście. Nasza relacja z tego wydarzenia również odbiła się szerokim echem wśród mieszkańców.

6. Studniówka 2015: Bal Maturalny uczniów II Liceum Ogólnokształcącego [ZDJĘCIA]

Studniówki od lat stanowią jedne z najpopularniejszych tematów w skali roku. W 2015 roku szczególnie interesujący okazał się bal maturalny II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida. Maturzyści II LO bawili się 17 stycznia w sali bankietowej Elba Bis. Trafili także do naszego zestawienia i to na wysokim szóstym miejscu.

5. Myszyniec: BMW uderzyło w drzewo. Na liczniku było ponad 210 km/h. Z wraku wypadł silnik [ZDJĘCIA]

W mijającym roku nie zabrakło ciężkich wypadków drogowych. 1 marca w miejscowości Świdwiborek pod Myszyńcem doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Kierujący bmw 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Auto dachując rozbiło się o drzewo. Uderzenie było tak silne, że z pojazdu wypadł silnik. Wskazówka licznika zatrzymała się na ponad 210 km/h. Na szczęście w tym wypadku nikt nie zginął, było to dla kierowcy i pasażerów prawdziwe szczęście w nieszczęściu.

4. Syryjczycy szkolili się na strzelnicy pod Ostrołęką? Sprawą interesuje się ABW

Na wysokim czwartym miejscu w zestawieniu najpoczytniejszych newsów 2015 roku jest nasza informacja o Syryjczyku, który w dość dziwny sposób korzystał z jednej ze strzelnic nieopodal Ostrołęki. Informacja, do której dotarliśmy jako pierwsi, wzbudziła wiele emocji i była cytowana przez wiele mediów ogólnopolskich. Jest to przykład na to, że eOstrołęka podaje najszybciej sprawdzone informacje z naszego regionu.

3. Ostrołęka: Spektakularny napad na bankomat przy Steyera. Wysadzili go w powietrze i ukradli całą gotówkę [ZDJĘCIA]

W jedną z gorących lipcowych nocy nieznani sprawcy okradli bankomat przy Biedronce na ulicy Steyera. Podłożyli pod niego ładunki wybuchowe i wysadzili w powietrze. Z całkowicie zniszczonego bankomatu zniknęły wszystkie pieniądze. Artykuł trafił do ścisłej czołówki naszego zestawienia - najniższe miejsce na podium.

2. Ostrołęka: Rafał Dymerski nie żyje

22 marca w wieku 61 lat zmarł Rafał Janusz Dymerski, były radny Ostrołęki oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Centrum". Od dłuższego czasu borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Informacja o jego śmierci była niezwykle zaskakująca i dotarła do ogromnej liczby czytelników. Obyśmy jednak w 2016 roku nie musieli informować o śmierci tak znanych i cenionych ostrołęczan.

1. Transport wielkogabarytowy ulicami Ostrołęki. „Na pace” ostatnia z maszyn miejskiej sortowni [ZDJĘCIA]

To był najczęściej czytany news w minionym roku! 18 kwietnia ulicami Ostrołęki przejechał składający się z dwóch ogromnych ciężarówek konwój z ładunkiem wielkogabarytowym. Za kierownicą jednej z nich siedziała Iwona Blecharczyk, a „na pace” wiozła ostatni z elementów stacji segregacji odpadów komunalnych powstającej przy Turskiego w Ostrołęce. Przypomnijmy, że stacja ruszy pełną parą na początku 2016 roku.

Naszym czytelnikom dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyliście nas w 2015 roku. Przez ostatnie 365 dni umocniliśmy swoją pozycję na rynku mediów regionalnych dzięki rzetelnym i szybko podawanym informacjach, pozbawionych subiektywnych i często niesprawdzonych elementów. Wszystkim naszym odbiorcom życzymy szczęścia w Nowym Roku.

Nie zapominajcie o nas, tak jak nasza załoga nie zapomina o codziennym dostarczaniu informacji do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Mamy nadzieję, że przez kolejne 365 dni będziemy mieli okazję do zamieszczania samych pozytywnych newsów!

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×