2013-03-29T13:28:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Za nami XXX sesja rady powiatu [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Zmiany w budżecie powiatu to jeden z najważniejszych punktów obrad przedświątecznej sesji rady powiatu, która odbyła się w środę, 27 marca. Dodatkowo radni rozpatrzyli także projekt uchwały zwiększający nakłady finansowe na zimowe utrzymanie dróg, oraz zdecydowali o spłaceniu zobowiązań Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wobec Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Radni zostali też przeszkoleni w zakresie poprawnego wypełniania oświadczeń majątkowych.

Zmiany w budżecie uchwalone przez powiatową radę dotyczą m.in. nowych zadań, do realizacji których przystąpił powiat ostrołęcki. Zmiany związane są także z otrzymaniem mniejszej subwencji oświatowej oraz zwiększeniem środków finansowych na zimowe utrzymanie dróg.

Po zmianach budżet zwiększył się m.in. kwotę 950 tys. zł., którą powiat otrzymał w ramach promesy z rezerwy ministra administracji i cyfryzacji na odbudowę drogi Pasieki- Kunin. Pozostałe środki, które zasilą tę inwestycję, w wysokości około 400 tys. zł., pochodzą z oszczędności na przetargu drugiego etapu przebudowy ciągu Ostrołęka- Goworowo- do drogi krajowej nr 60.

Ponadto pieniądze powiatu zasilą inwestycję realizowaną wspólnie z gminą Rzekuń. Jest to koło 110 tys. zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na budowę chodników przy ul. Ogrodowej w Rzekuniu, ścieżki pieszo- jezdnej w Borawym i odwodnienia w Nowej Wsi.

Radni podjęli też decyzję o zwiększeniu środków na zimowe utrzymanie dróg. Z 700 tys. zł. wzrosła ona teraz do 1mln 100 tys. zł.

Rada podjęła również uchwałę dotyczącą spłaty zobowiązań Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej wobec Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Chodzi o brak zatrudnienia osób niepełnosprawnych w tamtejszej placówce.

W części obrad uczestniczyła także młodzież z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Przygotowany przez młodzieżówkę happening miał zwrócić uwagę radnych i mediów na krajowy raport o rozwoju społecznym, który opublikowało ministerstwo rozwoju regionalnego. Przewodniczący rady Stefan Prusik zaprosił młodzież do systematycznego uczestnictwa w obradach i pracach komisji. Zdaniem przewodniczącego bezpośredni kontakt z pracą rady jest najlepszą nauką o samorządzie terytorialnym.

źródło: Starostwo Powiatowe w OstrołęceZobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń