eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zmiany w budżecie i... Zobacz czym zajmowali się radni podczas XXIX sesja Rady Powiatu

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
fot. powiatostrolecki.plfot. powiatostrolecki.pl
REKLAMA

Jednym z ważniejszych punktów obrad XXIX sesji Rady Powiatu w Ostrołęce były zmiany w budżecie powiatu. Dotyczyły one m.in. przyznaniem przez gminy pomocy finansowej na realizację zadań drogowych, pozyskaniem z rezerwy budżetu państwa subwencji na przebudowę mostów, a także otrzymaniem dotacji z budżetów państwa oraz Unii Europejskiej na realizację projektu partnerskiego „Kurpiowski Park Kulturowy”. Po wprowadzonych zmianach plan dochodów wynosi ponad 10, 5 mln zł., natomiast wydatki opiewają na blisko 15,8 mln zł.

Zwiększenie dochodów wynika m.in. z przyznaniem przez gminy pomocy finansowej na realizację zadań drogowych- Olszewo- Borki (przebudowa drogi Olszewo- Borki- Nakły- Działyń- Skrzypek), Rzekuń (odcinek Rzekuń- Czarnowiec i ul. Ogrodowa- II etap oraz budowa ścieżki rowerowej, zatok autobusowych oraz odwodnienia w ciągu drogi powiatowej Turzyn- Brańszczyk- Niemiry- Knurowiec- Długosiodło- Goworowo- Ostrołęka), Baranowo, łyse i Lelis  (przebudowa mostów w miejscowościach Sul i Baranowo wraz z dojazdami)- zadanie to realizowane będzie także z udziałem subwencji uzupełniającej pochodzącej z budżetu państwa. Dodatkowe pieniądze trafiły do powiatu również za sprawą realizacji projektu partnerskiego „Kurpiowski Park Kulturowy”.

Wydatki budżetowe związane są z przeznaczeniem środków własnych na realizację powyższych zadań.

Podczas sesji radni uchwalili zmianę trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół o uprawnieniach publicznych i niepublicznych poradni psychologiczno – pedagogicznych prowadzonych na terenie Powiatu Ostrołęckiego. Po zmianach, wysokość dotacji dla szkół uczących dorosłych będzie udzielana na podstawie indywidualnej frekwencji słuchaczy. Warunkiem jej otrzymania jest co najmniej 50% obecność na zajęciach.

Ponadto radni zapoznali się ze sprawozdaniami dotyczącymi:  działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego za rok 2012, wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrołęcki w 2012 roku, realizacji zadań związanych z opieką społeczną.

Wszystkie projekty uchwał radni przyjęli jednogłośnie.

źródło: powiatostrolecki.pl

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×