2013-02-23T14:37:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

XXI Sesja Rady Gminy Lelis: Nagrody, inwestycje i problemy z oświatą [VIDEO]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Podczas piątkowych obrad Rady Gminy Lelis rozpatrzono sprawozdania, między innymi, z działalności OPS w Lelisie oraz wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli, pochylono się nad sprawą karty nauczyciela oraz wręczono nagrody wybitnym gminnym sportowcom.

Na początku obrad głos zabrał jeden z radnych, który poprosił o nie łączenie obrad kilku komisji gdyż przeszkadza to w sprawnej pracy.

- Prosiłbym, żeby nie łączyć komisji, ponieważ po ostatniej komisji mam przykre doświadczenia. Prosiłbym aby łączyć te komisje tylko wtedy gdy jest to konieczne - mówił radny Mróz.

Swoją działalność zaprezentowało też Stowarzyszenie Strzelców Kurpiowskich z Lelisa. Prezes stowarzyszenia, podkreślał jak ważną pełni ono rolę, prezentował też dorobek organizacji a wśród niego: odkrycie najstarszego pomnika upamiętniającego powstanie styczniowe oraz zrekonstruowanie specjalnych butów, które nosili dawni Kurpie.

- Celem stowarzyszenia jest przywracanie pamięci o Strzelcach Kurpiowskich i Kulturze Kurpiowskich - mówił prezes, Janusz Marzewski.

W dalszej części obrad, omawiano wysokość wynagrodzeń nauczycieli. Okazało się, ze w obecnej sytuacji do wynagrodzeń nauczycieli, gmina musi dokładać ogromne kwoty pieniędzy. Wójt, twierdzi, że to głównie przez karty nauczyciela.

- Myślę, że to powoduje dokument z czasów PRL, tzw. Karta Nauczyciela. Zamiast wypłacać nauczycielom uczciwe pobory, to wypłacamy masę różnych dodatków i one powodują, że następują takie dopłaty - mówił Stanisław Subda.

Kluczowym momentem sesji było wręczenie nagród dla młodych sportowców: Karolinie Siernickiej  (I LO), Jakubowi Brzeskiemu (I LO) i Annie Grali (II LO ) - drużynie ringo oraz Magdalenie Żebrowskiej (II LO w Ostrołęce), wicemistrzyni Polski juniorów w skoku w dal.

W programie były także zmiany w budżecie oraz udzielenie pomocy finansowej powiatowi ostrołęckiemu – na budowę drogi od Szwendrowego Mostu do Olszewki.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×