2013-02-23T14:37:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

XXI Sesja Rady Gminy Lelis: Nagrody, inwestycje i problemy z oświatą [VIDEO]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Podczas piątkowych obrad Rady Gminy Lelis rozpatrzono sprawozdania, między innymi, z działalności OPS w Lelisie oraz wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli, pochylono się nad sprawą karty nauczyciela oraz wręczono nagrody wybitnym gminnym sportowcom.

Na początku obrad głos zabrał jeden z radnych, który poprosił o nie łączenie obrad kilku komisji gdyż przeszkadza to w sprawnej pracy.

zdjecie 300
- Prosiłbym, żeby nie łączyć komisji, ponieważ po ostatniej komisji mam przykre doświadczenia. Prosiłbym aby łączyć te komisje tylko wtedy gdy jest to konieczne - mówił radny Mróz.

Swoją działalność zaprezentowało też Stowarzyszenie Strzelców Kurpiowskich z Lelisa. Prezes stowarzyszenia, podkreślał jak ważną pełni ono rolę, prezentował też dorobek organizacji a wśród niego: odkrycie najstarszego pomnika upamiętniającego powstanie styczniowe oraz zrekonstruowanie specjalnych butów, które nosili dawni Kurpie.

- Celem stowarzyszenia jest przywracanie pamięci o Strzelcach Kurpiowskich i Kulturze Kurpiowskich - mówił prezes, Janusz Marzewski.

W dalszej części obrad, omawiano wysokość wynagrodzeń nauczycieli. Okazało się, ze w obecnej sytuacji do wynagrodzeń nauczycieli, gmina musi dokładać ogromne kwoty pieniędzy. Wójt, twierdzi, że to głównie przez karty nauczyciela.

- Myślę, że to powoduje dokument z czasów PRL, tzw. Karta Nauczyciela. Zamiast wypłacać nauczycielom uczciwe pobory, to wypłacamy masę różnych dodatków i one powodują, że następują takie dopłaty - mówił Stanisław Subda.

Kluczowym momentem sesji było wręczenie nagród dla młodych sportowców: Karolinie Siernickiej  (I LO), Jakubowi Brzeskiemu (I LO) i Annie Grali (II LO ) - drużynie ringo oraz Magdalenie Żebrowskiej (II LO w Ostrołęce), wicemistrzyni Polski juniorów w skoku w dal.

W programie były także zmiany w budżecie oraz udzielenie pomocy finansowej powiatowi ostrołęckiemu – na budowę drogi od Szwendrowego Mostu do Olszewki.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×