eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt gminy Czerwin dziękuje prezydentowi Ostrołęki: „Za dotacje dla portalu, który nas tak solidnie nagrywa” [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Sesja Rady Gminy w Czerwinie jak zwykle była interesująca. Podczas grudniowych obrad uchwała budżetowa na 2013 rok przegłosowana została jedynie połową głosów, brakowało dokumentów do uchwały, a wójt złożył nietypowe podziękowania dla naszego portalu.

Na początku sesji radni rozmawiali na temat uchwał dotyczących zmiany kwot pożyczki i kredytu długoterminowego. Ku zaskoczeniu jednej radnej nie otrzymała ona dokumentów z aktualnymi kwotami zobowiązań. Nie otrzymała ich do końca sesji.

- Pomyłki się zdarzają - podsumowała sytuację skarbnik gminy.

Podczas uchwalania budżetu na 2013 rok, Genowefa Damięcka zwróciła uwagę na punkt dotyczący dochodów gminy z tytułu sprzedaży koncesji. Z roku na rok punktów sprzedaży przybywa natomiast wpływy nadal są takie same.

- Punktów może być dużo - mówił Ryszard Gocłowski. - Wielkość budżetu tych pieniędzy alkoholowych to zależy od ilości sprzedanego alkoholu. Jest więcej punktów, to może być tyle samo pieniędzy bo więcej można nie sprzedać.

Dodatkowo, skarbnik gminy, przyznała, że nie jest przygotowana na odpowiedź jak wyglądała dokładna kwota za miniony rok, a wpisana w budżecie jest jedynie kwotą planowaną.

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu na 2013 rok, w swojej opinii komisja zaznaczyła jednak, że zadłużenie gminy jest na bardzo wysokim poziomie. Inne zdanie miała komisja rewizyjna, która projekt zaopiniowała negatywnie. Ostatecznie budżet został uchwalony 7 głosami.

Pod koniec sesji radna Damięcka zapytała także o budynek, który niedawno kupił wójt. Jak się okazało przeznaczony on będzie na budynek socjalny dla rodzin.

- Nie uważa pan, że w sytuacji gdy gmina ma masę pustostanów to nie jest po prostu marnotrawienie pieniędzy – pytała radna.

Wójt nie uznał jednak tego argumentu. Podkreślił, że uważa wcześniejsze działania za marnotrawienie pieniędzy.

- Marnotrawieniem było kiedyś jak się wpuszczało do pałacu kilka rodzin, które niszczyły. To tak samo jakby wpuścić rodzinę, która nie może sobie samodzielnie poradzić do szkoły, to będzie marnotrawienie tej szkoły bo się z jednej klasy będzie deski rwało żeby palić w drugiej klasie - mówił wójt.

Przed zakończeniem sesji wójt postanowił złożyć nietypowe życzenia radnym i naszemu portalowi. Specjalne podziękowania otrzymał także prezydent Ostrołęki.

- Chciałbym podziękować radnym. Mizernie to mizernie ale budżet został uchwalony - mówił wójt. -  Chcę podziękować redaktorowi, który nas nagrywa. Chcę podziękować prezydentowi Ostrołęki, że dotacje daje dla portalu, który nas tak solidnie nagrywa. Dziękuję wszystkim za wszystko.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×