eOstroleka.pl
Region, O TYM SIĘ MÓWI

Zabił żonę i teściową. Wyrok z Ostrołęki utrzymany: Dożywocie dla Jerzego N. "Nie rokuje"

REKLAMA
zdjecie 4036
fot. KPP Straży Pożarnej w Wyszkowiefot. KPP Straży Pożarnej w Wyszkowie
REKLAMA

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Ostrołęce skazujący na dożywocie Jerzego N., który zamordował swoją żonę i teściową. Sąd uznał, że skazany nie rokuje żadnych szans na resocjalizację.

Jerzy N. usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo dwóch osób, jakiego dokonał w maju 2022 r. w Wyszkowie. Sąd Okręgowy w Ostrołęce uznał go za winnego zamordowania żony i teściowej, nad którymi N. miał się wcześniej znęcać.

  • 20 czewca 2023 r. Jerzy N. został skazany przez ostrołęcki sąd na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o warunkowe wyjście z więzienia po co najmniej 25 latach (Jerzy N., jeżeli dożyje tego czasu, będzie miał wtedy 83 lata).

O sprawie wielokrotnie pisaliśmy w naszym serwisie:

Sąd stwierdził, że zbrodnia została zaplanowana i wykonana według wcześniejszego planu. Zbrodnia miała motyw majątkowy - między małżonkami był konflikt o majątek. Jerzy N. miał wcześniej przejawiać agresywne zachowania wobec najbliższych, więc ci sporządzili testament, w którym go nie uwzględnili. Ten postanowił więc zabić obie kobiety.

W toku postępowania ustalono, że Jerzy N. ma antyspołeczne zaburzenia, nie licząc się z uczuciami innych i normami społecznymi. Nie wyraził skruchy czy żalu, co też wpłynęło na decyzję sądu. Skład sędziowski uznał, że nie ma żadnych szans na resocjalizację tak bezwzględnego przestępcy i dożywocie będzie odpowiednią karą.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×