eOstroleka.pl
Region, NOWE FAKTY

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Nie mieli litości dla ofiary

REKLAMA
zdjecie 2109
fot. pixabay.comfot. pixabay.com
REKLAMA

Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące pod zarzutem zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Markowi K. i Szymonowi K. grozi najsurowsza z kar.

Do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem doszło 5 lipca 2023 r. w Ostrowi Mazowieckiej. W jednym z domów odnaleziono zmasakrowane zwłoki 69-letniego Andrzeja P. Policjanci zatrzymali do sprawy dwóch mężczyn: 27-letniego Marka K. oraz 21-letniego Szymona K.

Obaj usłyszeli zarzuty - są podejrzani o to, że działając wspólnie i w porozumieniu, do tego używając niebezpiecznych narzędzi (siekiery i metalowego pręta), działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia oraz ze szczególnym okrucieństwem dokonali zabójstwa Andrzeja P.

- Denat doznał licznych obrażeń całego ciała, natomiast przyczyną jego zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa w przebiegu urazu wielonarządowego. Sprawcy użyli niebezpiecznych narzędzi, a ilość zadanych uderzeń doprowadziła do przyjęcia kwalifikacji jako działanie ze szczególnym okrucieństwem - mówi prokurator Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień podejrzanych, jak również motywu zbrodni. Nieoficjalnie mówi się, że do zabójstwa mogło dojść w wyniku osobistej zemsty - na tego typu motyw wskazywać może też działanie sprawców, gdyż obrażenia zadane ofierze wskazują na działanie w wielkich emocjach.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×