eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zagłosuj na ostrołęckich harcerzy w plebiscycie "Niezwyczajni" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 3179
zdjecie 3179
Ilona Jaworska i Łukasz SzczepankowskiIlona Jaworska i Łukasz Szczepankowski
REKLAMA

Ostrołęccy harcerze Ilona Jaworska i Łukasz Szczepankowski biorą udział w plebiscycie "Niezwyczajni", organizowanym przez Związek Harcerstwa Polskiego. Warto zapoznać się z ich sylwetkami i oddać głos - z pewnością nasi lokalni harcerze zasługują na zwycięstwo w swoich kategoriach.

Ilona Jaworska - szefowa hufcowego zespołu kadry kształcącej Hufca ZHP Ostrołęka– jedynego zespołu działającego w chorągwi, który realizuje formy na potrzeby swojego środowiska i wspiera także ościenne hufce i ich działania. Jej wyjątkowym działaniem jest projekt realizowany na terenie całej chorgwi, skierowany do wędrowników, WędroWarsztaty - czyli rozpalanie wędrownictwa na Mazowszu! W ciągu ostatniego roku dotarła z tą jednodniową formą do siedmiu hufców z różnych zakątków chorągwi. Planując każde działanie, dokłada wszelkich starań, by było ono ukierunkowane na konkretnego młodego człowieka i przyniosło mu jak najwięcej wiedzy, umiejętności i motywacji do pracy. Nominowana jest w kategorii "Kształcenie drużynowych".

Łukasz Szczepankowski - od 2008 roku przewodzi Ostrołęckiemu Szczepowi Drużyn Specjalnościowych „Szaniec”. Jako komendant szczepu koordynował „Kampanię Bohater”, która zakończyła się nadaniem imienia Szarych Szeregów. Był to czas dynamicznego rozwoju szczepu i wielu atrakcyjnych dla środowiska przedsięwzięć programowych. Jednym z nich jest fabularny historyczny Harcerski Rajd „Dywersja”, który na stałe wpisał się w ostrołęcki kalendarz. Dzięki staraniom druha Łukasza bardzo dobrze działa ciąg wychowawczy, a pracę drużynowych wspiera około 30 instruktorów. Był także inicjatorem nawiązania współpracy z Domem Polskim w Smoleńsku. Dzięki temu drużynowi OSDS „Szaniec” już dwukrotnie (w 2009 i 2012 roku) byli w Smoleńsku, Katyniu i Moskwie. Wyjazdy to wyjątkowy czas obcowania z tamtejszą polonią i czas budowania więzi i przyjaźni na całe życie. Nominowany jest w kategorii "Wspieranie drużynowego z poziomu szczepu".

Głosowanie potrwa do 15 lutego 2016 r do godz. 23:59. Swoje głosy oddawać można na stronie internetowej ZHP.

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×