2022-04-29T13:53:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w ZSZ nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W roku jubileuszu 60-lecia istnienia szkoły kolejna grupa absolwentów odebrała dziś swoje świadectwa maturalne. „Wszystko płynie, wszystko się zmienia, wszystko ma swój czas i Wy mieliście swój czas – w tej szkole spędziliście 4 lata.” - mówiła swoim podopiecznym dyrektor szkoły.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w ZSZ nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odbyło się w piątek, 29 kwietnia. W wydarzeniu udział wzięła dyrekcja szkoły, rada rodziców, kadra pedagogiczna oraz przedstawiciele instytucji na stałe współpracujących ze szkołą.

Żegnając swoich podopiecznych dyrektor szkoły, Alina Bałdyga mówiła:

Cztery lata temu nikt z Was o tej porze nie myślał, że będzie mierzyć się z pandemią, zdalnym nauczaniem, izolacją, maseczkami. Że będzie strajk nauczycieli czy też konflikt zbrojny za naszą granicą. Ci z Was, którzy decydowali się na naukę w klasie wojskowej nie przewidywali, że jeszcze jako uczniowie, a już żołnierze WOT będą strzegli naszej wschodniej granicy. Także doświadczyliście, wszyscy doświadczyliśmy i doświadczamy ciekawych, nieprzewidywalnych czasów. Zdaliśmy egzamin z tych doświadczeń najlepiej jak mogliśmy. Dostosowaliśmy się do sytuacji. W dniu zakończenia Waszej nauki w tej szkole życzę Wam udanych wyborów życiowych, rozwijania swoich pasji, zainteresowań i realizowania planów. Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę Wam odwagi, wiary w siebie. Życzę Wam abyście nigdy nie przestawali marzyć, abyście pozostawali młodzi duchem na zawsze, obyście codziennie byli dobrymi ludźmi. Nie spoczywajcie na laurach. Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali jak powiedział św. Jan Paweł II. Pamiętajcie taką prostą zależność, że lepszy świat zaczyna się od każdego z nas.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×