zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2020-03-22T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

"Zastanówcie się, kogo wybraliście na radnych". Nieoczekiwane emocje na sesji w Myszyńcu [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
3
0
59

Dość nieoczekiwanie, spore emocje towarzyszyły sesji rady miejskiej w Myszyńcu, która odbyła się 18 marca. Kworum nie było, gdyż większość radnych została w domach. Nie mogła tego zrozumieć burmistrz Elżbieta Abramczyk. Zaapelowała do mieszkańców, by "zastanowili się, kogo wybrali na radnych".

Podczas środowej sesji rady miejskiej w Myszyńcu pojawiło się tylko sześcioro radnych, czyli o dwie osoby za mało by podejmować prawomocne decyzje. Dwie radne zgłosiły, że są przeziębione i nie chciały przychodzić na sesję. Dwoje innych radnych zgłosiło nieobecność bez podania przyczyny. Reszta radnych przysłała pismo do sekretariatu.

- Bardzo się cieszę, że tych 6 radnych jest obecnych na sesji, natomiast nie do końca rozumiem nieobecności radnych - powiedziała burmistrz Elżbieta Abramczyk.

W piśmie, które radni napisali w sprawie przełożenia sesji rady miasta, napisano o rozprzestrzenianiu się koronawirusa i to miało być powodem wniosku o przełożenie sesji "w trosce o zdrowie i życie wszystkich mieszkańców gminy Myszyniec".

- Nas, jak widać, gdyby przybyli wszyscy radni, włącznie ze wszystkimi sołtysami, to byłoby w nas w granicach 40 osób. Taka sytuacja tutaj nie zaistniała - kontrowała burmistrz. - Sytuacja jest trudna i wyjątkowa, ale jeżeli ja radną widzę wczoraj w sklepie robiącą zakupy lub radnego przychodzącego do urzędu w sprawie, w której nie musiał przychodzić, bo wystarczyłoby, żeby zadzwonił, to pytam się mieszkańców: zastanówcie się, kogo wy wybraliście na radnych. W sytuacjach wyjątkowych to ja, wspólnie z radnymi i sołtysami, powinniśmy być gotowi żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Radny, który mi mówi, że dla niego niego najważniejsze jest to, że jego - nie wiem - gospodarstwo upadnie, to przykro słuchać takich rzeczy. Odpowiadamy za różnego rodzaju działania, które dzieją się na terenie gminy. Prosiłabym mieszkańców, patrząc na dzisiejsze obrady, patrząc, kto z nas jest, żeby wyciągnęli odpowiednie wnioski - dodała Elżbieta Abramczyk w emocjonalnym wystąpieniu.

Głos zabrali także obecni radni - Marek Trzciński i Teresa Łachacz.

- Ja chciałabym tylko parę słów powiedzieć odnośnie nas, radnych. Na początku kadencji wszyscy ślubowaliśmy, że będziemy wykonywać obowiązki godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro naszej gminy i jej mieszkańców. Stąd nasza obecność i jeżeli ktoś się zwróci o pomoc, to ja chętnie udzielę takiej pomocy (...) W tej sytuacji człowiek jest uzależniony jeden od drugiego, musimy sobie pomagać - podkreśliła.

Z braku kworum nie można było podjąć żadnych uchwał ani decyzji. Sesja zakończyła się po niewiele ponad 45 minutach. Jej zapis wideo zobaczysz poniżej:

REKLAMA
zdjecie 2017

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×