eOstroleka.pl
Polska,

Zatrzymania i zarzuty w związku z uprowadzeniem 3-latka z Radomia

REKLAMA
zdjecie 7507
zdjecie 7507
Fabian Nadolski, porwany 3-latek z RadomiaFabian Nadolski, porwany 3-latek z Radomia
REKLAMA
Od wtorkowego poranka trwają intensywne czynności policjantów związane z poszukiwaniami zaginionego Fabiana Nadolskiego. 3-letni chłopiec został siłą odebrany matce przez trzech nieustalonych mężczyzn i wywieziony samochodem w bliżej nieznanym kierunku.

W trakcie prowadzonych poszukiwań i sukcesywnie zbieranych informacji jedną z głównych hipotez branych pod uwagę był pośredni lub bezpośredni udział w zdarzeniu ojca chłopca.

W wyniku policyjnych działań do tej chwili zatrzymano 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem dziecka. Zatrzymania miały miejsce w Krakowie, Warszawie oraz Starachowicach. Materiał procesowy dał na tym etapie śledztwa podstawę do przedstawienia zarzutów 38-letniej kobiecie i 46-letniemu mężczyźnie. Zarzuty dotyczą uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności (art.211 kk i art. 189 kk). Przestępstwa te są zagrożone górną granicą do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Radom Wschód wnioskuje do sądu o tymczasowe aresztowanie tych dwóch osób.

Po wykonaniu czynności z trzema pozostałymi zatrzymanymi podjęto decyzję o przedstawieniu zarzutów jeszcze jednej osobie. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury jutro. Natomiast dwóch kolejnych mężczyzn aktualnie ma w sprawie status świadka.

Wykonane dotąd ustalenia wskazują na współdziałanie podejrzanych z ojcem dziecka.

Nadal trwa ustalanie miejsca pobytu 3-letniego Fabiana oraz jego ojca.
Źródło: KWP Radom
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21 dk22 dk23 dk24
 25  26  27  28 dk29 dk30 dk31
×