zdjecie 2252
2018-10-11T10:12:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zebranie rady osiedla Śródmieście [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
2
4

Rada osiedla Śródmieście dopiero teraz zaprosiła mieszkańców na spotkanie sprawozdawcze za 2017 rok. Była to doskonała okazja do sprawdzenia dokonań radnych w ubiegłym roku, a także w części tego roku. Na spotkaniu nie zabrakło samorządowców.

Spotkanie miało odbyć się w pierwszej połowie 2018 roku, ale odbyło się wczoraj z powodu... wyjazdu do sanatorium przewodniczącego rady osiedla. Jak sam informował, termin nie jest związany z kampanią wyborczą.

Z zestawienia przygotowanego przez przewodniczącego rady osiedla Leszka Piórkowskiego wynika, iż rada osiedla aktywnie angażowała się w życie tej części miasta. Radni pomagali w organizacji imprez i konkursów szkolnych, przygotowywali paczki dla dzieci. Na zebraniu, oprócz członków rady osiedla i mieszkańców, byli też przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy - prezydent Janusz Kotowski, wiceprezydent Grzegorz Płocha i przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski, a także radny Henryk Gut.

- W ten piątek będziemy mogli ostatecznie zakończyć sprawę długo oczekiwanej przebudowy ul. Dobrzańskiego. Przez ostatnie lata dobry ciąg komunikacyjny, w dobrych standardach powstał od Sienkiewicza do 11 listopada - mówił prezydent Kotowski. Włodarz naszego miasta przypomniał także o remontach innych ulic, a także o remoncie tzw. "Pałacyku".

Padły także ważne słowa o pomocy rządowej dla miasta.

- Czas, którego teraz doświadczamy jeżeli chodzi o pomoc zewnętrzną dla Ostrołęki, jest to czas zupełnie niepowtarzalny. Doświadczamy programu rządowego, który mocno wskazuje na wsparcie miast małych i średnich. Wcześniej był taki pomysł, że trzeba wspierać metropolie. Mało się to sprawdzało, nigdy tego nie doświadczyliśmy - mówił Kotowski i dodał: - My jesteśmy w kraju dobrym przykładem, ile tego grosza wpływa. Te ostatnie lata z samego zewnętrznego wsparcia 159 milionów do miasta wpłynęło. To są ogromne sumy.

Mimo ogłoszeń, wywieszanych na osiedlowych blokach, zebranie nie cieszyło się dużą popularnością. Większość gości stanowili radni osiedla Śródmieście.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×