2019-06-03T12:33:09+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Złodziej i włamywacz zatrzymany na obwodnicy! Zobacz WIDEO

REKLAMA
REKLAMA

W piątkowe popołudnie na ostrołęckiej obwodnicy doszło do zatrzymania samochodu, którym poruszał się włamywacz - w dodatku wiozący swoje łupy. 34-letni ostrołęczanin przyznał się do kradzieży z włamaniem. Okradał nowo budowane domy.

W ostatnim czasie na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego miało miejsce kilka włamań do nowo budowanych domów. Stąd często były zamieszczane na stronach lokalnych mediów policyjne komunikaty prasowe dotyczące właściwego zabezpieczania domów, a także o wzmożeniu czujności sąsiedzkiej. Działania policjantów przebiegały dwutorowo, w tym samym czasie funkcjonariusze rozpracowywali sprawców tych przestępstw. Finał ich działań miał miejsce w piątkowe popołudnie. Wtedy to dzielnicowi ustalili, że podejrzany o kradzież z włamaniem będzie poruszał się volvem od Wojciechowic w kierunku Ostrołęki.

Mężczyzna miał ukraść ostatnio urządzenia elektryczne, pompę głębinową, przewód zasilający oraz inne przedmioty na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. Około godziny 12:50 wytypowany wcześniej pojazd policjanci zauważyli na ul. I AWP w rejonie stacji paliw. Auto zostało zatrzymane, za jego kierownicą siedział 34 - letni mieszkaniec Ostrołęki. W samochodzie znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży, m.in. skradziona pompa głębinowa wraz z osprzętem.

Rzeczy zostały zabezpieczone, natomiast 34-latek trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że jest on także podejrzewany do kradzieży akumulatorów od ciężarówki również o wartości kilku tysięcy złotych oraz usiłowania kradzieży z samochodu ciężarowego paliwa. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do których się przyznał.

W najbliższym czasie będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie przed sądem. Kolejny raz dzielnicowy z Ostrołęki dali przykład jak powinno wyglądać dobre rozpoznanie rejonu służbowego zatrzymując sprawców przestępstw na gorącym uczynku.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 8124
Kalendarz imprez
maj 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30 dk31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Wydarzenia
Kino JANTAR
×