zdjecie 3495
zdjecie 3495
2017-10-25T11:10:44+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Złodziej próbował ukryć się przed policją w polu kukurydzy

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
0
1
0

Pole kukurydzy jako miejsce schronienia przed policją wybrał sobie 31-letni mężczyzna podejrzewany o dokonanie włamania do jednego z domów na terenie gminy Dzierzążnia.

W poniedziałkowe popołudnie do płońskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do niezamieszkanego domu w jednej z miejscowości na terenie gm. Dzierzążnia. Z informacji wynikało, że włamywacze nadal mogą przebywać w tej okolicy. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów. W czasie rozmowy z okolicznymi mieszkańcami dzielnicowi ustalili, że w pobliżu niezamieszkanego domu widziani byli dwaj mężczyźni. Jeden z nich z terenu posesji wynosił wyładowany jutowy worek, a na pytanie sąsiadów co się dzieje odparł, że prowadzony jest remont, po czym odszedł.

Czujni sąsiedzi postanowili jednak sprawdzić jaka jest prawda. Jak tylko zobaczyli, że w niezamieszkanym domu wybita jest szyba, a przed domem leży kilka rzeczy prawdopodobnie przygotowanych do wyniesienia, natychmiast zawiadomili policję. Ich uwadze nie umknął też stojący nieopodal w polach volkswagen. Podejrzewając, że może należeć do włamywaczy, czujni obywatele zastawili mu drogę ciągnikiem rolniczym, by nie można było nim odjechać.

Miejsce zabezpieczyli m.in. słuchacze legionowskiej szkoły Policji, którzy odbywają praktyki w płońskiej komendzie. W pewnym momencie do mundurowych przyszedł 31-letni mężczyzna twierdząc, że pojazd jest jego, a on przyjechał w to miejsce sprzedać auto. Mężczyzna miał ubłocone ubranie i był nerwowy. Został zatrzymany przez policjantów.

Drugi z włamywaczy miał się ukryć w polu kukurydzy. Dzielnicowy, którzy najlepiej znają swój teren służbowy szybko podjechali na miejsce. Zatrzymali 31-letniego płońszczanina, który od razu przyznał się, że razem z kolegą włamali się do domu. Wskazał też miejsce, gdzie w czasie ucieczki porzucili skradzione przedmioty.

Obaj 31-latkowie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×