2017-10-19T10:10:58+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Przez kilka lat wyłudzili limuzyny warte około 9 milionów złotych [WIDEO]

REKLAMA
fot. CBŚP
REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~Franz , 01:14 20-10-2017,   -
Pazury poobcinać skur...om.
odpowiedz   •   oceń :  
Nawet 9 milionów złotych warte mogą być limuzyny i dostawcze auta wyłudzone przez zorganizowaną grupę przestępczą rozbitą przez radomskich policjantów z CBŚP. 15 zatrzymanym do sprawy osobom przedstawiono łącznie 199 zarzutów. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Sprawa rozpoczęła się w marcu bieżącego roku, kiedy to do policjantów z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji dotarła wiadomość o wyłudzeniach, do których prawdopodobnie dochodziło w jednej z firm w Grodzisku Mazowieckim. Poszkodowanymi mieli być właściciele kilkunastu przedsiębiorstw transportowych z województwa mazowieckiego, w tym głównie z Warszawy. Policjanci zebrali informację, z których wynikało, że proceder ten ma dużo szerszą skalę, obejmuje swoim zasięgiem teren całego kraju i prowadzony jest prawdopodobnie przez zorganizowaną grupę przestępczą, działającą co najmniej od początku 2016 roku. Jej członkowie w przeszłości byli karani, między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, za przestępstwa narkotykowe, kradzieże, a także kradzież z włamaniem.

W śledztwie, prowadzonym przez policjantów CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie ustalono, że podejrzani założyli na tzw. „słupy” trzy firmy, pod legendą działalności których oszukano 44 podmioty gospodarcze. W efekcie wyłudzili pojazdy ciężarowe, dostawcze oraz luksusowe samochody osobowe, o łącznej wartości około 9 milionów złotych. Z informacji policyjnych wynika, że wyłudzone pojazdy, po zdemontowaniu nadajników GPS, zostały wyprowadzone poza granice Polski, w tym głównie do Rosji.

Kiedy policjanci zatrzymali pierwsze osoby, wówczas kilku podejrzanych, na których nazwiska prowadzone były tzw. firmy „przykrywki”, próbowało ukrywać się przed organami ścigania na terenie Rosji oraz Republiki Południowej Afryki. Te osoby również zostały zatrzymane. W efekcie przeprowadzonych kilkumiesięcznych działań policjanci CBŚP zatrzymali 15 osób, którym przedstawiono aż 199 zarzutów popełnienia przestępstw. Funkcjonariusze odzyskali trzy samochody.

14 osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, natomiast jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut zorganizowania grupy i kierowania nią. Wobec jedenastu podejrzanych sąd, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają kolejne osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz osoby ściśle z nią współdziałające. Zbierają także informacje mogące pomóc w odzyskaniu wyłudzonych pojazdów.Źródło: CBŚP

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Franz , 01:14 20-10-2017,   -
Pazury poobcinać skur...om.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4