zdjecie 9799
zdjecie 9799
2017-09-01T11:20:50+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Zatrzymali „fałszywego policjanta”. Próbował wyłudzić 45 tysięcy złotych

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KWP Radom
REKLAMA
1
0
0

W ręce ciechanowskich policjantów wpadł 36-letni mężczyzna, który podszywając się pod policjanta próbował wyłudzić 45 tysięcy złotych.

W miniony poniedziałek „fałszywy policjant” zadzwonił do mieszkańca Ciechanowa i poinformował go, że oszczędności, które trzyma wraz z żoną w banku są zagrożone. Polecił mężczyźnie wypłacić całą gotówkę i wykonywać kolejne polecenia wydawane przez telefon. Mieszkaniec Ciechanowa uwierzył, że rozmawia z policjantem i po krótkim czasie pojechał wypłacić pieniądze. Podjął 5 tys. zł z jednego konta bankowego, natomiast drugi bank, w którym trzymał oszczędności był już zamknięty. W tej sytuacji przestępcy postanowili poczekać z wyłudzeniem pieniędzy do następnego dnia.

Mieszkaniec Ciechanowa jednak w porę się zreflektował i poinformował o zaistniałym fakcie policję. Kolejnego dnia rano ponownie zadzwonił telefon. Przestępcy chcieli tym razem 45 tys. zł. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności w tej sprawie. W wyniku podjętych działań, we wtorek,  „kryminalni” zatrzymali  36-letniego mieszkańca Warszawy. Dodatkowo podczas czynności z zatrzymanym, policjanci znaleźli biały proszek w samochodzie, którym przyjechał do Ciechanowa.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, a także posiadania środków odurzających wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec 36-latka, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za oszustwo, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za krewnego czy policjanta możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem Przypominamy, że policjanci nigdy nie informują telefonicznie o swoich działaniach i nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek kwot pieniędzy. Apelujemy również do młodszych członków rodzin,  by rozmawiali o tego typu zagrożeniach ze swoimi dziadkami i babciami. Takie działania mogą ich uchodzić przed stratą znacznej ilości gotówki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×