2017-09-01T11:20:50+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Zatrzymali „fałszywego policjanta”. Próbował wyłudzić 45 tysięcy złotych

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
1
0
0
W ręce ciechanowskich policjantów wpadł 36-letni mężczyzna, który podszywając się pod policjanta próbował wyłudzić 45 tysięcy złotych.

W miniony poniedziałek „fałszywy policjant” zadzwonił do mieszkańca Ciechanowa i poinformował go, że oszczędności, które trzyma wraz z żoną w banku są zagrożone. Polecił mężczyźnie wypłacić całą gotówkę i wykonywać kolejne polecenia wydawane przez telefon. Mieszkaniec Ciechanowa uwierzył, że rozmawia z policjantem i po krótkim czasie pojechał wypłacić pieniądze. Podjął 5 tys. zł z jednego konta bankowego, natomiast drugi bank, w którym trzymał oszczędności był już zamknięty. W tej sytuacji przestępcy postanowili poczekać z wyłudzeniem pieniędzy do następnego dnia.

Mieszkaniec Ciechanowa jednak w porę się zreflektował i poinformował o zaistniałym fakcie policję. Kolejnego dnia rano ponownie zadzwonił telefon. Przestępcy chcieli tym razem 45 tys. zł. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności w tej sprawie. W wyniku podjętych działań, we wtorek,  „kryminalni” zatrzymali  36-letniego mieszkańca Warszawy. Dodatkowo podczas czynności z zatrzymanym, policjanci znaleźli biały proszek w samochodzie, którym przyjechał do Ciechanowa.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, a także posiadania środków odurzających wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec 36-latka, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za oszustwo, zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za krewnego czy policjanta możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem Przypominamy, że policjanci nigdy nie informują telefonicznie o swoich działaniach i nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek kwot pieniędzy. Apelujemy również do młodszych członków rodzin,  by rozmawiali o tego typu zagrożeniach ze swoimi dziadkami i babciami. Takie działania mogą ich uchodzić przed stratą znacznej ilości gotówki.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1