eOstroleka.pl
Polska,

Zgłosił kradzież tabletu, który zastawił w lombardzie

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 4340
Wałbrzyscy policjanci wykryli fikcyjną kradzież z włamaniem, którą zgłosił pewien mężczyzna. W obawie przed reakcją swojej matki wałbrzyszanin zawiadomił funkcjonariuszy o utracie tabletu, który zastawił w lombardzie. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

23 lipca 2017 roku policjanci Komisariatu I w Wałbrzychu zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na Podzamczu. 46 - letni lokator oświadczył, że w wyniku zdarzenia utracił tablet.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Szybko zebrali dowody, z których wynikało, że informacje przekazane przez mężczyznę są nieprawdziwe. Zgromadzony w sprawie materiał wskazywał jednoznacznie, że do kradzieży nie doszło, a niedoszły pokrzywdzony zawiadomił o przestępstwie, którego nie popełniono. Okazało się, że wałbrzyszanin tablet zastawił w lombardzie.

Policjanci ustalili, że 46-latek zgłosił kradzież, ponieważ obawiał się reakcji swojej matki.

Mężczyzna odpowie teraz za składanie fałszywych zeznań oraz za zawiadomienie organu procesowego o przestępstwie, które nie miało miejsca.
Źródło: Dolnośląska Policja
REKLAMA
zdjecie 4340

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18 dk19 dk20
 21  22  23  24  25 dk26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×