2018-03-02T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Złoty medal dla powiatu ostrołęckiego!

REKLAMA
REKLAMA
2
1
6

Prestiżowy Złoty Medal, przyznany przez kapitułę Medalu Fundacji Akademii Polskiego Sukcesu odebrał 28 lutego w Warszawie starosta Stanisław Kubeł w towarzystwie Anny Śniadach, wiceprzewodniczącej Rady Powiatu oraz radnego Marka Podolaka. Medal został przyznany Powiatowi Ostrołęckiemu w uznaniu zasług dla jego dynamicznego rozwoju.

Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się podczas konferencji pt. "Patriotyzm gospodarczy - mit czy potrzeba" w siedzibie Uniwersytetu Kardynała Stefana  Wyszyńskiego. Patronat honorowy sprawował nad nią marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Konferencja wpisuje się w tegoroczne  obchody Stulecia Niepodległej Polski. Organizatorami byli: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu a także Fundacja Akademia Polskiego Sukcesu.

Wzięli w niej udział przedsiębiorcy, politycy, działacze organizacji samorządowych i gospodarczych, laureaci medali Akademii Polskiego Sukcesu oraz studenci UKSW. Referaty wygłosili m.in. metropolita warszawski, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz "Patriotyzm gospodarczy w społecznej nauce Kościoła" oraz prof. Adam Koronowski "Polski patriotyzm gospodarzy a polityka gospodarcza Unii Europejskiej".

Dyskusję panelową poprowadzili ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW oraz prof. dr hab. Michał Kleiber, przewodniczący Rady Programowej Akademii Poskiego Sukcesu, wiceprzewodniczący Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk.
Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu istnieje od 27 lat, od początku prowadzi działalność na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki, od 16 lat pod jego auspicjami działa Akademia Polskiego Sukcesu śledząc, dostrzegając i wyróżniające sukcesy  ludzi, firm i instytucji.

Na środowej gali zostały wręczone trzy Złote Medale i jeden srebrny. Złoty, poza Powiatem Ostrołęckim, otrzymał  Jego Magnificencja, ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Powiat Ostrołęcki został wyróżniony w uznaniu zasług dla dynamicznego rozwoju, który ma miejsce od wielu lat i na wielu, różnych płaszczyznach. Zarówno w dziedzinie infrastruktury, gospodarki, oświaty, bezpieczeństwa, jak i na innych polach, m.in. kultury, ochrony dziedzictwa narodowego, turystyki.

- Polsce wprawdzie nie najlepiej  poszło w klasyfikacji medalowej na olimpiadzie w Pjongczang, ale Powiat Ostrołęcki właśnie zdobył swój złoty medal - skomentował nieco żartem, nawiązując do sportowych zmagań,  prestiżowe wyróżnienie starosta Stanisław Kubeł. I już zupełnie poważnie dodając:  - To sukces, na który zapracowało bardzo wiele osób. Dziękuję i gratuluję każdemu, kto się przyczynił do rozwoju naszego powiatu. Zarządowi powiatu - obecnemu i poprzednim, radnym, pracownikom starostwa i jednostek mu podległych. Mamy powody do dumy - mówi.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×