eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zmiany w rozkładzie jazdy MZK Ostrołęka. Dlaczego zniknęły linie 2 i 24? Znamy powody

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
REKLAMA

W ostatnim czasie z rozkładu jazdy MZK w Ostrołęce zniknęły linie 2 i 24. Radny Waldemar Popielarz przekazał, że mieszkańcy są oburzeni tymi decyzjami. W odpowiedzi na jego interpelację, prezydent Łukasz Kulik wyjaśnił, skąd takie ruchy miejskiej spółki i zapewnił, że w planach nie ma likwidacji kolejnych linii.

- Bulwersującym jest fakt, iż 30 sierpnia 2022 r. ukazała się informacja o zawieszeniu kursowania linii 24 od 1 września 2022 r. Od tamtej pory otrzymuję od mieszkańców wiele skarg dotyczących tej decyzji MZK w Ostrołęce - napisał w interpelacji do prezydenta Ostrołęki radny Waldemar Popielarz z Koalicji Obywatelskiej. Radny miał wiele zastrzeżeń co do obecnego działania MZK.

Z czego wynika zawieszenie linii nr 24? - pytał radny Koalicji Obywatelskiej.

- Linia 24 została zawieszona m.in. z powodu braków kadrowych, rosnących kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczonych możliwości technicznych Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. Od dnia 22.09.2022 r. obowiązuje nowy rozkład jazdy na linii Nr 7, w którym wprowadzono kursy uzupełniające godziny szczytu oraz zwiększona została częstotliwość kursowania linii - odpowiedział prezydent Łukasz Kulik. Jednocześnie prezydent stwierdził, że zbieżność zawieszenia linii nr 24 z dniem 1 września, tj. dniem rozpoczęcia nauki szkolnej była przypadkowa i niezamierzona.

"Wiązała się z wyższą absencją chorobową pracowników, która spowodowała ograniczenia liczby kierowców potrzebnych do obsady pojazdów kursujących na danej linii" - podkreślił Kulik.

Zlikwidowana została linia nr 2. Tu także padło pytanie: dlaczego?

- Likwidacja linii nr 2 wynika z niewielkiej frekwencji pasażerów na tej linii oraz rosnących kosztów eksploatacyjnych. W związku z likwidacją linii Nr 2 zmodyfikowano linię Nr 9 w zakresie funkcjonowania porannych kursów. Linia jest obsadzana autobusami o dużej pojemności, tak aby mogły zabrać wszystkich pasażerów kursujących na danej linii - podkreślił Kulik.

Prezydent dodał, że Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Ostrołęce nie planuje likwidacji innych z obecnie funkcjonujących linii, poza wyżej wymienionymi.

- MZK Sp. z o.o. nie planuje dodatkowych likwidacji kursów, jednakże jeszcze w tym roku planowane jest wprowadzenie nowej oferty przewozowej ostrołęckiej komunikacji miejskiej, będącej wynikiem przeprowadzonych badań przez firmę doradczą oraz uwag zgłoszonych przez mieszkańców w ramach konsultacji społecznych. Wyrażam przekonanie, że wprowadzone zmiany będą satysfakcjonujące dla pasażerów - odpowiedział radnemu.

Więcej o: MZK, autobusy, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×