2017-03-06T10:43:04+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Zmiany za sterami płockiej policji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Płockufot. KMP w Płocku
REKLAMA

Insp. Jarosław Hofman, Komendant Miejski Policji w Płocku pożegnał się ze swoją funkcją. Służbę w policji pełnił od 26 lat, zaś płocką jednostką kierował od maja 2005 roku.

W miniony piątek o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji zdania stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Płocku przez insp. Jarosława Hofmana.

Komendant Hofman zdał stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Płocku składając meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z siedzibą w Radomiu oraz pożegnał się ze sztandarem komendy. Po 26 latach służby w Policji, z czego ostatnie 2 lata to służba na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, inspektor Jarosław Hofman zakończył czynną służbę w Policji i przeszedł na emeryturę.

Odchodzący na emeryturę insp. Jarosław Hofman dwukrotnie pełnił służbę w Płocku. W roku 2011 został oddelegowany do płockiej jednostki z komendy w Gostyninie. W Płocku rozpoczął wtedy służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji. Wtedy bezpośrednio nadzorował pion prewencyjny. W 2013 roku został oddelegowany do Komendy Powiatowej Policji w Mławie, gdzie pełnił służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego. W 2015 roku wrócił do płockiej jednostki, gdzie zastąpił odchodzącego na emeryturę Komendanta Jerzego Kalbarczyka na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji.

W czasie uroczystości podziękowaniom i życzeniom dla komendanta Hofmana nie było końca. Pierwszy podziękowania i życzenia złożył Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu, następnie Prezydent Płocka oraz Starosta Płocki. Komendant Hofman podziękował władzom samorządowym, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji, Prokuratorowi Rejonowemu, a szczególnie policjantkom, policjantom i pracownikom Policji z płockiej komendy oraz wszystkim, którzy wspierają działania płockiej jednostki. Komendant podkreślił, że jednostka uzyskała dobre wyniki w minionym roku, ale nie byłoby to możliwe gdyby nie wspaniała współpraca z samorządem, innymi płockimi służbami mundurowymi i przede wszystkim gdyby nie dobra służba i praca wszystkich osób pracujących w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Po zakończeniu oficjalnej części zbiórki, podziękowania i życzenia składali komendantowi pozostali goście zaproszeni na dzisiejszą uroczystość oraz płoccy policjanci, policjantki i pracownicy policji.

W uroczystości wzięli udział między innymi Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasz Michułka, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Prokurator Rejonowy w Płocku Norbert Pęcherzewski, Komendanci Państwowej Straży Pożarnej brygadier Grzegorz Padzik i Straży Miejskiej Andrzej Wochowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Bogusław Okrasa, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Płocku ppłk Krzysztof Kamiński, poprzedni Komendant Miejski Policji w Płocku insp. w stanie spoczynku Jerzy Kalbarczyk, dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku oraz komendanci miejscy i powiatowi policji z ościennych komend, policjanci i pracownicy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Na zakończenie uroczystego spotkania wszyscy uczestnicy zgromadzili się przed głównym wejściem do budynku komendy, aby wspólnie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×