2016-04-13T12:48:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Znamy program Dni Ostrołęki 2016 [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Podczas specjalnie zwołanej na dziś konferencji prasowej prezydent Janusz Kotowski zaprezentował program tegorocznych Dni Ostrołęki połączonych z obchodami rocznicowymi Chrztu Polski. Zobaczcie, co kto zagra podczas cyklu imprez upamiętniających nadanie Ostrołęce praw miejskich.

Dni Ostrołęki 2016 zbiegają się z przypadającą w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski. W programie zaplanowano liczne imprezy o charakterze patriotycznym, historycznym i sportowym lecz nie zabraknie także tradycyjnie bloku koncertowego.

Punktem kulminacyjnym Dni Ostrołęki będzie cykl koncertów Letnia Scena Eski i występ Agnieszki Chylińskiej. Ponadto zagra także grupa Najlepszy Przekaz w Mieście. W części historycznej Dni Ostrołęki zaplanowano średniowieczny piknik przygotowano przez grupę rekonstrukcyjną. Nieodzownym elementem święta miejskiego jest także Półmaraton Kurpiowski.

O szczegółach programu Dni Ostrołęki opowiadają wiceprezydent Grzegorz Płocha, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdan Piątkowski oraz Maria Rochowicz dyrektor Wydziału Promocji UM w Ostrołęce. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Dni Ostrołęki 2016
weekend 21-22 maja


21 maja- sobota - Koncerty w ramach Letnia Scena ESKI – godz. 18.00 -24.00, stadion miejski

Agnieszka Chylińska – Gwiazda Wieczoru
Najlepszy Przekaz w Mieście - polska grupa hip-hopowa założona przez Adama Rudnickiego oraz Kamila Woronieckiego. Grupa wzięła udział w 3 edycji popularnego programu Telewizji Polsat - Must Be the Music, gdzie w finale zdobyła drugie miejsce
Kalwi i  Remi –  duet DJ-ski tworzący muzykę klubową (Krzysztof Kalwat i Remigiusz Pośpiech )

Tego dnia odbędzie się też Piknik Historyczny prezentujący różne wojskowe formacje historyczne od średniowiecza do współczesności. Piknik organizowany jest przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Historyczne „Czwartacy”, odbędzie się  na placu przy Galerii Bursztynowa.

22 maja – niedziela   Obchody Jubileuszu 1050 lecia Chrztu Polski -  organizowane wspólnie ze Starostwem i Muzeum Kultury Kurpiowskiej / zaproszona też delegacja z Meppen/

Pochód historyczny w strojach z epoki średniowiecza -godz. 17.00
– na czele pochodu prezydent miasta, starosta, duchowieństwo, Mieszko i Dobrawa, młodzież i dorośli mieszkańcy Ostrołęki przebrani w stroje z epoki. Pochód rusza spod Ratusza na nowy most i udaje się na Forty. Towarzyszy mu zespół muzyki dawnej.

Na Fortach rozłoży się obozem średniowieczne miasteczko
- stworzone przez grupę rekonstrukcyjną starożytników pokazujące życie codzienne w czasach Mieszka I. Będą tam pokazy rzemiosł i warsztatów np. mini skryptorium, czerpanie papieru, tkactwo, garncarstwo, dawna kuchnia i zielarstwo, wyrób biżuterii. Będzie również obóz wojów i pokazy drużyny z czasów Piastów, pokazy walk i szyków bojowych, pojedynki na miecze, topory, gry oraz zabawy dla publiczności.

Rekonstrukcja Chrztu Polski - widowisko historyczne – scenariusz i wykonanie OCK.

Połączone chóry pod dyrekcją Henryka Gadomskiego w ilości ponad 300 uczestników wykonają uroczyście m.in. Bogurodzicę .

Uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem biskupa Janusza Stepnowskiego dla Mieszkańców miasta i powiatu - godzina 18.00

Tego samego dnia 22 maja  rano :
"Marsz o Poranku - NORDIC WALKING". Marsz o długości 3,5 km odbędzie się jako impreza towarzysząca  XXII Półmaratonu Kurpiowskiego w Ostrołęce. Start o godz. 9:30 z płyty głównej Stadionu Miejskiego przy ul. Witosa 1 w Ostrołęce.
XXII Półmaraton Kurpiowski, start godz 11.00

Inne imprezy maj – czerwiec (patronat i wsparcie prezydenta)

6-7 maja XI Memoriał im. Arkadiusza Gołasia – organizator Gimnazjum nr 1 oraz UKS Olimp

12 maja UROCZYSTA SESJA RADY MIASTA

15 maja Zawody spinningowe „Okoń Narwi” - organizator PZW Koło 38 Narew Ostrołęka

19 maja XXIX Ostrołęcki Konkurs Pierwszy Krok w Poezję” - Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek

21 maja Piknik historyczny „Historia łączy pokolenia” - Ostroł. Stowarz. Historyczne „Czwartacy”                      
                      (okolice Galerii Bursztynowa)

V Mistrzostwa MKKK Karate – Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate

III Festiwal Piosenki w Języku Angielskim – Centrum Językowe NEO

4 – 5 czerwca Piknik „Ułani i Samorząd Dzieciom”  – festyn na błoniach Narwi,  zawody kawaleryjskie, parada ułanów przez miasto, pokazy kaskaderskie, gry i zabawy dla dzieci

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×