2016-04-20T19:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Znany sportowiec śmiertelnie potrącił kobietę [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

8 kwietnia miał miejsce śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 53 Ostrołęka-Szczytno. W wyniku potrącenia w Jęczniku zginęła 83-letnia kobieta. Jak się okazało, sprawcą wypadku jest znany sportowiec i trener, były mistrz Polski w lekkiej atletyce. Mamy zdjęcia i wideo z zatrzymania Pawła J.

Przypomnijmy, w feralny piątek około godziny 17.00 w Jęczniku (pow. szczycieński, woj. warmińsko-mazurskie) kierujący toyotą celica znajdując się w stanie nietrzeźwości, na łuku drogi zjechał na pobocze, uderzył pojazdem w ogrodzenie przydrożnej kapliczki, następnie w będący w pobliżu samochód VW i stojącą na poboczu 83-letnią kobietę. Mieszkanka Jęcznika czekała obok kapliczki na znajomych, którzy mieli zabrać ją na wieczorne nabożeństwo do kościoła w miejscowości Grom. Kobieta w wyniku wypadku doznała poważnych obrażeń głowy, ginąc na miejscu.

Jak się dowiedzieliśmy, kierujący toyotą po uderzeniu w kobietę zatrzymał się, po czym po krótkiej chwili próbował uruchomić silnik. Udało mu się to i wtedy przystąpił do ucieczki w kierunku Szczytna, a następnie skręcił w lewo w kierunku miejscowości Elganowo. Tam na jednym z zakrętów wypadł z trasy i ugrzązł w przydrożnym rowie. Dwaj podróżujący toyotą, przy pomocy niczego nieświadomego „pomocnika” w postaci przejeżdżającego tamtędy kierowcy, próbowali jeszcze wydostać auto i odjechać, lecz wtedy nadjechał patrol policji - funkcjonariusze dokonali zatrzymania sprawcy wypadku. 40-letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dziennikarze serwisu eOstroleka.pl dotarli do niepublikowanych dotąd materiałów – filmu oraz zdjęć z momentu zatrzymania przestępcy.

Mimo, iż wypadek nie wydarzył się na terenie powiatu ostrołęckiego, to jednak publikujemy materiał ku przestrodze. Droga krajowa nr 53 łączy Ostrołękę z Olsztynem i codziennie podróżuje nią wielu mieszkańców naszego miasta oraz powiatu. Świadkiem takiego wydarzenia możemy być praktycznie w każdej chwili – ważne, aby dać przykład swoją obywatelską postawą, tak jak zrobił to jeden ze świadków zdarzenia w Jęczniku. Dzięki jego wzorowemu zachowaniu udało się schwytać człowieka, który przyczynił się do śmierci kobiety. Gdyby nie on, prawdopodobnie kierowca toyoty zdołałby skutecznie uciec z miejsca zdarzenia. Na szczęście, sprawca trafił tam gdzie powinien – za kratki.

Dodatkowo bulwersujący jest fakt, iż sprawcą wypadku jest znany sportowiec Paweł J., były lekkoatletyczny mistrz Polski w  biegowej sztafecie 4x400 metrów. Po zakończeniu kariery sportowej był trenerem biegaczy, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, w tym także trenerem swojej żony – brązowej medalistki Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Sąd Rejonowy w Szczytnie zadecydował już o trzymiesięcznym areszcie Pawła J., grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.  

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2