eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Znów płonęły śmieci na sortowni w Studziankach. Zarządza nią ostrołęcka firma

REKLAMA
zdjecie 942
REKLAMA
Posłuchaj

Jedenaście zastępów straży pożarnej pracowało przy pożarze śmieci na terenie sortowni w Studziankach, na Podlasiu. W tym miejscu już wcześniej wielokrotnie dochodziło do pożarów. W tej historii pojawia się również wątek ostrołęcki.

Sortownia w Studziankach jest zakładem zarządzanym przez prywatną firmę z Ostrołęki. Wcześniej dochodziło tam do wielu pożarów hałdy z odpadami. W ostatnich latach kilkanaście razy, z czego w 2020 roku - już sześć razy. Tym razem, według relacji strażaków, pożar nie był duży.

Wójt gminy Wasilków informował niedawno, że doszło do pierwszego spotkania z przedstawicielami ostrołęckiej firmy zarządzającej sortownią, mieszkańców i władz gminy. Firma walczy o utrzymanie działalności, mieszkańcy chcą by sortownia została zamknięta.

Zobacz konferencję w tej sprawie:

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 942
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×