eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zobacz wystawę z okazji 40-lecia Muzeum Kultury Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3179
zdjecie 3179
REKLAMA

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce trwa jubileuszowa wystawa z okazji 40-lecia istnienia muzeum. Zobaczyć na niej można pamiątki związane z regionem kurpiowskim należące do wielu regionalnych podmiotów. Zapraszamy do odwiedzania muzeum - fragment wystawy zobaczysz w naszym portalu!

Wystawa "Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze" otwarta została 10 października i potrwa do 13 grudnia. W tym czasie zwiedzający będą mogli podziwiać niezwykłe eksponaty, które pracownicy muzeum zebrali od instytucji i osób prywatnych z terenu Kurpi. Kuratorami wystawy są Joanna Zyśk i Katarzyna Mróz, projekt plastyczny przygotował Leszek Sokoll, a montażem zajął się Mariusz Macioch. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Na wystawie podziwiać można dzieła następujących artystów i instytucji: Izby Regionalnej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach, Izby Tradycji 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Muzeum im. Brata Zenona Żebrowskiego w Czarni, Muzeum Kurpiowskiego w Wachu, Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, Muzeum "Zagajnicy Myszynieckiej" w Myszyńcu, Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie, Ośrodka Etnograficznego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Kurpiów w Lelisie, Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Parafii pw. św. Barbary w Porębie, Społecznego Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej w Tłuszczu, Stowarzyszenia Unikat-Przyjazna Gmina, Związku Kurpiów, 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Jacka Chętnika, Krystyny i Jana Długołęckich, Krzysztofa Gadomskiego, Bernarda Kielaka, Waldemara Krzyżewskiego, Remigiusza Makowieckiego, Andrzeja Mierzwińskiego, Stanisława Orłowskiego, Mariana Prokopka i Marii i Henryka Słowikowskich.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, gdzie znajdziecie Państwo fotografie niektórych eksponatów. Mamy nadzieję, że zachęci to Was do odwiedzenia Muzeum Kultury Kurpiowskiej i obejrzenia wystawy osobiście.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×