zdjecie 1780
zdjecie 1780
2021-10-21T09:35:06+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zuzia już po operacji w Bostonie. "Cudotwórcy, uratowali naszą córeczkę"

REKLAMA
fot. Facebook @Serduszko Zuzi Berezafot. Facebook @Serduszko Zuzi Bereza
REKLAMA
1
0
2

W ostatnich miesiącach w Ostrołęce i okolicach miało miejsce sporo wydarzeń charytatywnych, mających na celu uzbieranie kwoty potrzebnej na operację ratującą życie Zuzi Berezy. Udało się, a dziś w nocy nadeszła wspaniała wiadomość: dziewczynka jest już po operacji w Bostonie. "Dr Baird i jego team naprawili wszystko!!! To cudotwórcy! Są niesamowici. Uratowali naszą córeczkę" - napisali rodzice Zuzi.

Jeszcze niedawno, przy okazji organizowania akcji charytatywnych, tak pisaliśmy o Zuzi:

Zuzia Bereza ma 2 latka i cierpi na zespół Williamsa – rzadką chorobę genetyczną, powodującą nie tylko wadę serca, ale także wady układu moczowego, wadę wzroku oraz zaburzenia endokrynologiczne. Dzieci z tą chorobą rozwijają się wolniej niż ich rówieśnicy. Konsekwencją Zespołu Williamsa jest również hipoplastyczna (zwężona na całej długości) aorta, zwężenie łuku aorty powodujące ogromne ciśnienie i przerost serca, zwężony pień płucny i tętnice płucne. To właśnie ten problem, jak również odkryty niedawno tętniak, zagraża najbardziej życiu Zuzi.

Nadzieja na jej życie została wyceniona na ponad 800 000 złotych. Dzięki ludziom dobrej woli, udało się zebrać wymaganą kwotę, a dziewczynka mogła udać się na operację do Stanów Zjednoczonych. 

W nocy nadeszły dobre wieści: - Zuzia już jest po operacji! Zaraz do niej idziemy więc piszę do Was na szybko bo wiem, że wszyscy czekacie na informacje i bardzo się o nią martwicie. Dr Baird i jego team naprawili wszystko!!! To cudotwórcy! Są niesamowici. Uratowali naszą córeczkę - napisali rodzice dziewczynki na profilu "Serduszko Zuzi Bereza".

W pomoc dla Zuzi włączyło się wielu mieszkańców Ostrołęki i okolic. Organizowane były różnego rodzaju akcje charytatywne. Efekt - jak widać - jest niesamowity. W najbliższą niedzielę, także w naszym mieście, odbędzie się finał "apetytu na pomaganie" - szczegóły na facebookowym wydarzeniu.

REKLAMA
Więcej o: Zuzia Bereza

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×