zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-13T15:28:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zuzia wyszła ze szpitala i wkrótce wróci do Polski. "Jest coraz silniejsza"

REKLAMA
fot. Facebook/Serduszko Zuzi Berezafot. Facebook/Serduszko Zuzi Bereza
REKLAMA
1
0
0

Dwuletnia Zuzia, która przeszła w Bostonie zabieg ratujący życie, czuje się coraz lepiej. Jej rodzice w mediach społecznościowych relacjonują pobyt za oceanem i w ostatnim czasie mają tylko dobre wieści. " O operacji świadczy już tylko blizna na klatce piersiowej. Patrząc na nią nikt by nie powiedział, że ten Szkrab niecały miesiąc temu był operowany" - napisali.

W ostatnich miesiącach w Ostrołęce i okolicach miało miejsce sporo wydarzeń charytatywnych, mających na celu uzbieranie kwoty potrzebnej na operację ratującą życie Zuzi Berezy. Akcje pomocowe zakończył "finał z Marszałkiem".

Jeszcze niedawno, przy okazji organizowania akcji charytatywnych, tak pisaliśmy o Zuzi:

Zuzia Bereza ma 2 latka i cierpi na zespół Williamsa – rzadką chorobę genetyczną, powodującą nie tylko wadę serca, ale także wady układu moczowego, wadę wzroku oraz zaburzenia endokrynologiczne. Dzieci z tą chorobą rozwijają się wolniej niż ich rówieśnicy. Konsekwencją Zespołu Williamsa jest również hipoplastyczna (zwężona na całej długości) aorta, zwężenie łuku aorty powodujące ogromne ciśnienie i przerost serca, zwężony pień płucny i tętnice płucne. To właśnie ten problem, jak również odkryty niedawno tętniak, zagraża najbardziej życiu Zuzi.

Nadzieja na jej życie została wyceniona na ponad 800 000 złotych. Dzięki ludziom dobrej woli, udało się zebrać wymaganą kwotę, a dziewczynka mogła udać się na operację do Stanów Zjednoczonych. Zabieg przebiegł pomyślnie.

Zuzia wyszła już ze szpitala! Pobyt w USA relacjonują w mediach społecznościowych jej rodzice.

- Zuzia czuje się bardzo dobrze. Zaczęła już chętnie jeść, jeszcze musimy ją przekonywać do picia, ale i z tym damy radę - pisali 8 listopada, gdy dziewczynka otrzymała wypis ze szpitala. - Jeśli chodzi o serduszko to w badaniu echo lekarze nie zauważyli nic niepokojącego. Wszystkie operowane miejsca wyglądają dokładnie tak jak lekarze się tego spodziewali.

Kilka dni później napisali: "Zuzia jest coraz silniejsza. O operacji świadczy już tylko blizna na klatce piersiowej. Patrząc na nią nikt by nie powiedział, że ten Szkrab niecały miesiąc temu był operowany".

Teraz czas na powrót do Polski: Zuzia z rodzicami przyleci do kraju już 17 listopada.

REKLAMA
Więcej o: Zuzia Bereza
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×