eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zwycięzcy konkursu "Służby Mundurowe Dzieciom" odwiedzili Komendę Miejską PSP w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. PSP Ostrołękafot. PSP Ostrołęka
REKLAMA

Komendę Miejską PSP w Ostrołęce odwiedziła klasa V b ze Szkoły Podstawowej nr 5. To nagroda w zeszłorocznym konkursie literackim "Służby Mundurowe Dzieciom" organizowanym z okazji I Dnia Dziecka Służb Mundurowych.

Zadaniem poszczególnych klas było napisanie wypracowania na temat służby i pracy w poszczególnych służbach organizujących dzień dziecka , czyli: Państwowa Straż Pożarna, Policja, Służba Więzienna, Straż Miejska, Nadleśnictwo Ostrołęka oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień.

Zwycięska klasa w nagrodę odwiedzić miała siedziby poszczególnych służb, bądź z przyczyn lokalizacyjnych i specyfiki pełnionych obowiązków przedstawiciele tychże służb odwiedzą klasę podczas lekcji w szkole. Z nadesłanych prac komisja wyłoniła zwycięską klasę Vb, która rozpoczęła zwiedzanie od Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce.

Zorganizowano dla nich szereg atrakcji, z największą w postaci wjazdu na drabinie strażackiej. Padło wiele pytań dotyczących pracy strażaka, sprzętu na wyposażeniu komendy a także roli straży pożarnej w zapewnieniu bezpieczeństwa. Dzieci jednogłośnie stwierdziły iż komenda jest dobrze doposażona, posiada nowe samochody przez co szybki dojazd do zdarzenia gwarantuje zapewnienie bezpieczeństwa.

Zarówno Państwowa jak i Ochotnicza Straż Pożarna współpracują ze sobą i uzupełniają się w działaniach ratowniczo - gaśniczych ze względu na specyficzny powiat - największy na Mazowszu. Klasa wyniosła z tej pogadanki wiele ciekawych informacji dot. zagrożeń oraz wiedzę na temat zadań Państwowej Straży Pożarnej.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×