2017-04-23T10:39:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 66.7%
Ostrołęka,

34. Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne [ZDJĘCIA, TRANSMISJA NA ŻYWO]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
2
1
0
W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbywają się dziś Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne. Jest to 34. edycja przeglądu regionalnych kapel i artystów wykonujących tradycyjne kurpiowskie pieśni.

Transmisję z 34. Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych oglądać można na żywo na łamach naszego serwisu. Artyści rywalizują ze sobą w czterech kategoriach wiekowych, solo i w zespołach. Zmagania uczestników ocenia komisja, która przyznaje nagrody w kategoriach: śpiew solowy, śpiew grupowy, kapele kurpiowskie w tradycyjnym składzie, instrumentaliści a także mistrz-uczeń.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji kurpiowskiego grania i śpiewania, integracja artystów ludowych z kurpiowskiej Puszczy Zielonej i Białej, zainteresowanie młodzieży i dzieci muzycznym dziedzictwem Kurpiów a także promocja artystów kurpiowskich.Poniżej program 34. KPA:

godz. 10.00 przesłuchania:
   - soliści w kat.: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy
   - instrumentaliści
godz. 11.45 widowisko weselne DO ŚLUBU MARYSIU w wykonaniu Kurpiowskiego Zespołu Folklorystycznego „Carniacy” z Czarni pod kierunkiem Witolda Kuczyńskiego
godz. 12.45 przesłuchania:
    - grupy śpiewacze: dzieci, młodzież, dorośli
    - kapele
    - kategoria mistrz - uczeń
godz. 15.00 fragmenty spektaklu CHŁOPI Wł. Reymonta w wykonaniu aktorów Ostrołęckiej Sceny Autorskiej scenariusz i reżyseria: Wojciech Kraszewski
godz. 16.00 ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również