2017-04-19T14:58:18+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Komiksowe warsztaty z Łukaszem Kucińskim w ostrołęckim muzeum

REKLAMA
fot. MKK
REKLAMA
0
0
0
Jednym z elementów towarzyszących najnowszej wystawie „Kajko i Kokosz: komiksowa archeologia”, którą zobaczyć można w Muzeum Kultury Kurpiowskiej będą warsztaty rysowania komiksów. Zajęcia poprowadzi Łukasz Kuciński.

Warsztaty to doskonała okazja do poznania interesującej sztuki tworzenia komiksu. Zajęcia mają charakter praktyczny, a uczestnicy – poprzez zabawę – nauczą się jak samodzielnie zrobić krótką formą komiksową. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą do 20 kwietnia pod numerem tel. 29 7645443 w. 43.  Liczba miejsc ograniczona.  

Łukasz "Bofzin" Kuciński – magister psychologii w zarządzaniu. Z zainteresowania i pasji rysownik komiksów, grafik, scenarzysta. Komiksy były obecne w jego życiu już od najmłodszych lat. Rysuje już od podstawówki. Mieszka i tworzy w Sochaczewie. Jest autorem m.in. serii: „Sochaczew z historią w tle” (1. „Miasto na kolorowo”, 2. „Bitwa nad Bzurą – 1939”, 3. „Z Fryderykiem Chopinem przez Ziemię Sochaczewską”), albumów: „Sochaczew moje miasto”, „Bezpiecznie nad wodą”, gry planszowej „Biznes Sochaczewski”, książeczki-przewodnika: „Wędrówki pionkiem po Ziemi Sochaczewskiej”, własnych fanzinów, jest również współautorem książek z serii: „Spacerkiem po Sochaczewie”, „Dawno temu w Sochaczewie” oraz autorem licznych gadżetów związanych z miastem. Narysował ponad 240 fanartów z Kajkiem i Kokoszem, jego artykuły znalazły się w pracy zbiorowej: „>Na plasterki< w świecie dzielnych wojów” oraz na blogu: „Na plasterki!!!”.

Był gościem w ponad 30 placówkach prowadząc Lekcje Komiksu – często zapraszany wielokrotnie. W Sochaczewskim Centrum Kultury prowadzi Studio Komiksu i Innych Form Graficznych. Na swoim koncie ma liczne wystawy prac, eksponowanych głównie w Sochaczewie i okolicach. Laureat Nagród Burmistrza Miasta Sochaczew w Dniu Animatora Kultury za konsekwentne propagowanie sochaczewskiej kultury.

Termin: 23 kwietnia 2017 r., godz. 11.00

Odpłatność: 5 zł od osoby.

Zapisy pod numerem: 29 764 54 43 w. 43, liczba miejsc ograniczona.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również