2017-04-19T14:58:18+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Komiksowe warsztaty z Łukaszem Kucińskim w ostrołęckim muzeum

fot. MKK
0
0
0
Jednym z elementów towarzyszących najnowszej wystawie „Kajko i Kokosz: komiksowa archeologia”, którą zobaczyć można w Muzeum Kultury Kurpiowskiej będą warsztaty rysowania komiksów. Zajęcia poprowadzi Łukasz Kuciński.

Warsztaty to doskonała okazja do poznania interesującej sztuki tworzenia komiksu. Zajęcia mają charakter praktyczny, a uczestnicy – poprzez zabawę – nauczą się jak samodzielnie zrobić krótką formą komiksową. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą do 20 kwietnia pod numerem tel. 29 7645443 w. 43.  Liczba miejsc ograniczona.  

Łukasz "Bofzin" Kuciński – magister psychologii w zarządzaniu. Z zainteresowania i pasji rysownik komiksów, grafik, scenarzysta. Komiksy były obecne w jego życiu już od najmłodszych lat. Rysuje już od podstawówki. Mieszka i tworzy w Sochaczewie. Jest autorem m.in. serii: „Sochaczew z historią w tle” (1. „Miasto na kolorowo”, 2. „Bitwa nad Bzurą – 1939”, 3. „Z Fryderykiem Chopinem przez Ziemię Sochaczewską”), albumów: „Sochaczew moje miasto”, „Bezpiecznie nad wodą”, gry planszowej „Biznes Sochaczewski”, książeczki-przewodnika: „Wędrówki pionkiem po Ziemi Sochaczewskiej”, własnych fanzinów, jest również współautorem książek z serii: „Spacerkiem po Sochaczewie”, „Dawno temu w Sochaczewie” oraz autorem licznych gadżetów związanych z miastem. Narysował ponad 240 fanartów z Kajkiem i Kokoszem, jego artykuły znalazły się w pracy zbiorowej: „>Na plasterki< w świecie dzielnych wojów” oraz na blogu: „Na plasterki!!!”.

Był gościem w ponad 30 placówkach prowadząc Lekcje Komiksu – często zapraszany wielokrotnie. W Sochaczewskim Centrum Kultury prowadzi Studio Komiksu i Innych Form Graficznych. Na swoim koncie ma liczne wystawy prac, eksponowanych głównie w Sochaczewie i okolicach. Laureat Nagród Burmistrza Miasta Sochaczew w Dniu Animatora Kultury za konsekwentne propagowanie sochaczewskiej kultury.

Termin: 23 kwietnia 2017 r., godz. 11.00

Odpłatność: 5 zł od osoby.

Zapisy pod numerem: 29 764 54 43 w. 43, liczba miejsc ograniczona.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również