2017-03-20T16:36:16+01:00 eOstroleka.pl 2 1 6 100%
Ostrołęka,

Akcja „Wymiana ciepła” w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA
6
0
0
W Ostrołęce w arkadach pod Kupcem, 21 marca pojawi się... wieszak z ubraniami. Akcja pn. „Wymiana ciepła”jest bardzo prosta i polega na ustawieniu wieszaka z ubraniami w miejscu otwartym, dostępnym dla każdego i pozostawianiu zbędnych ubrań oraz butów dla tych, którzy ich potrzebują.

Osoby potrzebujące, bezdomne lub ubogie zgłaszają się po pomoc do różnych instytucji, ale często czują się skrępowane. Z wieszaka mogą zabrać ubrania w każdej chwili i beż bez żadnego pośrednika. Akcja rozpoczęła się w USA, ale szybko trafiła do Polski. Wieszaki „Wymiany ciepła” stoją już w kilkudziesięciu polskich miastach. W akcję włączają się samorządy, instytucje publiczne i firmy. Nie jest to jednak inicjatywa odgórna, ale społeczna – każdy może wziąć w niej udział albo też zainicjować ustawienie kolejnych wieszaków i spróbować znaleźć miejsce takiej wymiany.

Ostrołęcki wieszak zrobiło kilku chłopców, podopiecznych Zakładu Poprawczego w Laskowcu pod okiem opiekuna – kowala Piotra Kossakowskiego. Jego pomysłodawczynią jest Wanda Piersa, wychowawczyni z ośrodka.

– Chłopcom spodobał się pomysł i chętnie  zaangażowali się w pracę nad wieszakiem. Był on spawany i kuty z elementów stalowych, został też pomalowany. Chłopcy cieszyli się, że mogą  zrobić coś dobrego dla innych. - mówi Wanda Piersa.
Odzież pod arkadami jest dobrze widoczna, łatwo dostępna, ale też chroniona np. od deszczu.

Wieszak zostanie zainstalowany 21 marca przy D.H. Kupiec od strony ul. Kopernika.

Zapraszamy mieszkańców Ostrołęki do zostawiania własnych rzeczy na wieszaku, a potrzebujących do korzystania z nich.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również