2017-06-13T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Powiat ostrołecki,

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio z wizytą w Kuninie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
0
„Od zabawy do medali olimpijskich” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie mistrzyni pięcioboju nowoczesnego Oktawii Nowackiej ze społecznością Szkoły Podstawowej w Kuninie. Utytułowanej zawodniczce towarzyszyli trenerzy – Stanisław Pytel i Andrzej Żółkiewski.

Spotkanie z mistrzynią olimpijską było jedną z inicjatyw Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego, który działa przy Szkole Podstawowej w Kuninie. Szkoła nie tylko promuje zdrowy styl życia, ale przede wszystkim dba o rozbudzenie sportowych pasji wśród uczniów. I taki właśnie cel wyznaczyli sobie organizatorzy II Gali Olimpijskiej w Kuninie – dyrektor Paweł Jagielski oraz prezes LMUKS, trener kadry olimpijskiej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio – Ireneusz Pepłowski.

Uroczyste spotkanie odbyło się w niezwykle miłej atmosferze. Oktawia Nowacka barwnie opowiadała o swojej sportowej drodze do zdobycia medalu olimpijskiego i zachęcała młodzież do realizowania marzeń. Świetnie nawiązała kontakt ze słuchającymi ją dziećmi oraz młodzieżą. Miejmy nadzieję, że przełoży się to na coraz lepsze wyniki osiągane w pięcioboju nowoczesnym, ponieważ działalność klubu w ciągu ostatnich miesięcy koncentruje się głównie wokół tej dyscypliny.

Na uroczyste spotkanie przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy w Goworowie, którzy podkreślili znaczenie lokalnych inicjatyw związanych z rozwojem sportu. Władze samorządowe finansowo wspierają działalność klubu, czego przejawem były chociażby wyjazdy młodzieży z SP Kunin na basen.

W uroczystości wzięli także udział radni Gminy Goworowo, Zarząd OSP w Kuninie, dyrektorzy ZS Nr 1 w Goworowie, ksiądz proboszcz Józef Kacperski, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klasy sportowej z Goworowa.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również