eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Debata walentynkowa: „Pragnąć czy pożądać? Wszyscy chcą kochać - czyli porozmawiajmy o związkach” [ZDJĘCIA]

drukuj |
Tagi: Ostrołęka walentynki debata walentynkowa debata Ruch Światło Życie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży małżeństwo czystość przedmałżeńska seks przed ślubem seks
fot. J. Pych
fot. J. Pych
Ostrołęka: Około 200 osób wzięło udział w debacie walentynkowej, która odbyła się w „pałacyku” przy ulicy Gorbatowa. Zebrani rozmawiali o budowaniu związków i zastanawiali się, czy warto zachowywać czystość przedmałżeńską. Wśród gości byli m.in. biskup Tadeusz Bronakowski i prezydent miasta Janusz Kotowski.

Do debaty organizatorzy - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Ruch Światło-Życie - zaprosili księży i osoby świeckie. Wspólnie mogli porozmawiać, zadać każde pytanie, które mieli wspólnie znaleźć na nie odpowiedź.

- Będziemy starali się, wspólnie z żoną, powiedzieć zebranym trochę o czystości przedmałżeńskiej - powiedział nam przed rozpoczęciem debaty, jeden z zaproszonych gości, Grzegorz Zawrotny. - Chcemy udowodnić, że warto jest poczekać z seksem do ślubu. Chciałbym, aby wywiązała się dyskusja, bo tam gdzie jest dyskusja jest też nić porozumienia, chęć poszukiwania prawdy. Nie obawiam się żadnych pytań i jeżeli komuś będzie zależało to na pewno uzyska ode mnie odpowiedź.

W pierwszej części debaty każdy z zaproszonych gości miał czas, aby powiedzieć kilka słów o sobie. Po tej części na sali zaczęła się dyskusja.

Jedno z pytań dotyczyło tego, jak daleko młodzi ludzie mogą się posunąć w związku. Odpowiadający mieli różne zdania na ten temat. Ksiądz Darek, duszpasterz młodzieży, powiedział, że zadawanie takiego pytania jest przerzucaniem odpowiedzialności za swoje czyny na Kościół i innych ludzi, bo to my powinniśmy wiedzieć do czego można się posunąć. Z kolei Grzegorz Zawrotny odpowiedział, że dopuszczalne jest „wszystko, o czym nie wstydzilibyśmy się opowiedzieć rodzicom”.

Podczas rozmowy padły jeszcze pytania dotyczące tego, w jakim wieku najlepiej jest rozpoczynać związek oraz ile procent małżeństw katolickich się rozpada.

Dyskusja, która odbyła się w piątek, 17 lutego, trwała ponad dwie godziny.


Galeria do artykułu :

1001-100


Zobacz również:


Wasze opinie


Artykuł archiwalny brak możliwości komentowania.

KALENDARZ IMPREZ
listopad 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
30
 
31
 
1
 
2
 
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
 
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
 
27
28
29
30
 
1
 
2
 
3O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.29 s.