2018-04-16T09:05:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Dni Książki Dla Dzieci w Szkole Podstawowej Nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Któż z nas nie marzył o tym, by choć raz i choć na chwilę przenieść się w niezwykłą krainę baśni, krainę pełną magii, fantazji i czarów? Taką okazję mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce, którzy w dniach od 10 do 13 kwietnia uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w bibliotece szkolnej pod nazwą „Dni Książki Dla Dzieci”.

Uroczystość ta jest nawiązaniem do  Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin największego bajkopisarza świata - Hansa Christiana Andersena. Andersen jest patronem tego dnia, ponieważ to właśnie jego baśnie są najpiękniejsze, znane na całym świecie, a przeczytane raz w dzieciństwie, zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Obchody Dnia Książki dla Dziecka mają na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, rozwijanie zainteresowań literaturą oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Uczniowie, którzy brali udział w obchodach święta dowiedzieli się wielu ważnych informacji i mało znanych ciekawostek dotyczących życia prywatnego i artystycznego H. Ch. Andersena.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkursach na podstawie  m.in. takich baśni jak: „Brzydkie kaczątko”, „Królowa Śniegu”, „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Stokrotka”.

Konkursy pozwoliły organizatorom zajęć wyłonić z każdej klasy najlepszych znawców baśni Andersena.
Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.