eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Kazik Staszewski wspomina kolegów, w tym wicestarostę ostrołęckiego

drukuj |
Tagi: Kazik Staszewski Krzysztof Parzychowski Ostrołęka Kult Kazik powiat ostrołęcki
Kazik Staszewski oraz Krzysztof Parzychowski (drugi od lewej) podczas koncertu w Ostrołęce w 2016 roku
Kazik Staszewski oraz Krzysztof Parzychowski (drugi od lewej) podczas koncertu w Ostrołęce w 2016 roku
W jednym z wrześniowych numerów magazynu Plus Minus Rzeczpospolitej ukazał się wywiad z Kazikiem Staszewskim, legendarnym liderem zespołu Kult. Kazik wspomniał w nim o koncercie w Ostrołęce i o swoim koledze ze studiów - wicestaroście ostrołęckim Krzysztofie Parzychowskim.

Przytoczmy fragment wywiadu:

Na pewno jesteś atrakcyjniejszy towarzysko od swoich rówieśników.
Powiedziałbym, że nie jestem. Chyba, że się napiję. Świadomość nadchodzącej starości, a już na pewno zaawansowanego wieku, dochodzi do mnie, gdy spotykam przez przypadek kolegów ze szkoły lub ze studiów, których dawno nie widziałem. Ostatnio leżałem w Ostrołęce na materacu przed koncertem i przyszedł do mnie jakiś dziadek siwy, mówiąc 'cześć'. A to był kolega Krzysztof Parzychowski z socjologii, wicestarosta z Ostrołęki, trochę starszy ode mnie. Kiedy indziej w supermarkecie powiedział do mnie ktoś per "Ziucie". Tak odezwał się do mnie Jurek Skorupko z podstawówki i liceum. Też dziadek z wąsem. W takich sytuacjach czuję, że jestem stary. Ale na codzień stosuję protezę w postaci młodego otoczenia. Wtedy nie miewam starczych myśli
.

Wspomnienie ze strony Kazika Staszewskiego ucieszyło wicestarostę Krzysztofa Parzychowskiego. W rozmowie z naszym serwisem opowiedział o swojej znajomości z jednym z najbarwniejszych polskich muzyków.

- Z Kazikiem Staszewskim spotkaliśmy się na drugim roku studiów socjologii. Kazik dołączył do nas, byliśmy w jednej grupie. Liczba studentów nie była duża, więc wszyscy dobrze się znali. Ostatecznie ja skończyłem studia, a Kazik chyba gdzieś utknął na czwartym roku, a później zajął się muzyką na poważnie - opowiada Krzysztof Parzychowski. - To bardzo skromny człowiek, towarzyski, ale nie przebojowy. Jeszcze wtedy nie miał takiej popularności jak dziś. Mieliśmy wspólne tematy, bo zarówno on, jak i ja mieliśmy już na studiach żony i dzieci.

Zespół Kult wielokrotnie grał w Ostrołęce, ostatni raz w kwietniu 2016 roku. To właśnie wtedy doszło do spotkania, o którym Staszewski opowiedział we wspomnianym wywiadzie.

- Oczywiście Kazik poznał mnie od razu, spotykaliśmy się wcześniej, niedługo po studiach także grał koncert w Ostrołęce. Wiadomo, że każdy ma swoje sprawy, rozeszliśmy się w swoją stronę, ale kontakt ze sobą mamy - przyznaje Parzychowski. Dla naszych czytelników już wkrótce będziemy mieli sporą niespodziankę związaną z koncertem Kultu w Ostrołęce, ale nie tego sprzed roku, a sprzed 18 lat! Pamiętacie koncert w Wojciechowicach? Jeżeli nie, będziecie mogli go sobie przypomnieć od najlepszej strony. Zapraszamy do odwiedzania serwisu eOstroleka.pl.
1001863


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


muzyk
11:20
11-10-2017
Jeśli ktoś nie wie to śmię donieść, że nasz pan starosta Krzysztof fajnie gra na gitarze i śpiewa pieśni Kaczmarskiego - Gintrowskiego - super :) Może też i Kazika pieśni śpiewa ale tego nie słyszałem :)
Krzysztof jest w ogóle super gościem !

Gość
10:52
11-10-2017
szkoda ze nie macie zdjęć kolegów kotowskiego z seminarium

Gość
10:50
11-10-2017
ile tak można?  napisał(a):
Pudelek i kampania wyborcza w jednym ;)  

Boisz się o stołek?

ile tak można?
10:40
11-10-2017
Pudelek i kampania wyborcza w jednym ;)  

Mirosław Uszkodzony
09:56
11-10-2017
Szkoda, że mnie nie wspomina...

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

KALENDARZ IMPREZ
październik 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
30
31
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.13 s.