2017-05-19T16:52:08+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Kolejny sukces policyjnych ratowników z Ostrołęki [ZDJĘCIA]

fot. KMP w Ostrołęce
0
0
2
Po raz kolejny policyjny duet – mł. asp. Michał Antczak i sierż. sztab. Janusz Kośnik zajęli zaszczytne I miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Nasi mundurowi reprezentować będą garnizon mazowiecki w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w słupskiej szkole policyjnej.

- Każdy z nas ma świadomość, że udzielanie fachowej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia jest sprawą kluczową. To właśnie pierwsze minuty bardzo często decydują o czyimś życiu. Dlatego policjanci z Ostrołęki będąc często jako pierwsi na zdarzeniach drogowych cały czas podnoszą swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W zawodach uczestniczyli policjanci posiadający aktualne uprawnienia ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podstawowym celem zmagań było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnianie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyłonienie reprezentacji garnizonu mazowieckiego, która weźmie udział w finale rywalizacji w Szkole Policji w Słupsku. W wojewódzkich eliminacjach udział wzięło 28 reprezentacji Komend Miejskich i Powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego oraz SPPP w Radomiu i SPPP w Płocku. W sumie 30 zespołów dwuosobowych.

Tegoroczne zawody obfitowały w zróżnicowanie oraz nowości organizacyjne. Uczestnicy inaczej niż w latach ubiegłych, tym razem musieli się zmagać prócz testu wiedzy ogólnej, aż z trzema różnymi sytuacjami, w których trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale też trafnością w podejmowaniu decyzji, refleksem, profesjonalizmem i współdziałaniem z partnerem. Scenki odbywały się w zbliżonych do realnych warunkach, a charakteryzacje osób poszkodowanych niewiele odbiegały od rzeczywistych. To wszystko sprawiało, że uczestnicy konkursu mogli poczuć się jak na prawdziwej interwencji.

Eliminacje wygrała drużyna z Komendy Miejskiej Policji  w Ostrołęce w składzie mł. asp. Michał Antczak oraz sierż. szt. Janusz Kośnik i to ona pojedzie w dniach 30.05 – 01.06 br. do Słupska. Miejsce drugie zajęła reprezentacja SPPP w Radomiu w składzie sierż. Krzysztof Banaszkiewicz i st. post. Kamil Kapciak. Miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie KPP w Przasnyszu, którą tworzyli sierż. sztab. Artur Długokęcki i st. sierż. Robert Suchodolski.

W ubiegłym roku mundurowi z ostrołęckiej komendy w składzie mł. asp. Michał Antczak i mł. asp. Tomasz Chrzanowski zajęli wysokie IV w miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca oprócz uznania wśród kolegów zdobyły także nagrody pieniężne, które wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz. Organizatorem eliminacji był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 21:34 19-05-2017,   -
1
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:06 20-05-2017,   -
GRATULACJE! :-)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 21:34 19-05-2017,   -
1
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również