2018-10-19T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

Kurs samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna”: O bezpieczeństwie w ruchu drogowym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
1
0
0
Uczestniczki kursu samoobrony mają za sobą kolejne zajęcia. Tym razem rozmawiały z policjantami o zagrożeniach występujących w ruchu drogowym. Panie obejrzały także film profilaktyczny obrazujący skutki wypadków drogowych oraz sposoby na ich uniknięcie.

W trakcie XVII edycji kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” prowadzone są zajęcia dotyczące różnych obszarów związanych z bezpieczeństwem. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

- W ramach kursu omówiono z uczestniczkami tematykę związaną z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić na drodze zarówno z perspektywy kierującego samochodem, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Uczestniczki obejrzały także film profilaktyczny, który pokazywał najczęstsze przyczyny powstawania wszystkich wypadków drogowych – mówi aspirant Tomasz żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Zajęcia były prowadzone przez asp. Krzysztofa Kolatora z ostrołęckiego wydziału prewencji, który wskazał także sposoby na unikniecie wielu zagrożeń, z jakimi możemy mieć do czynienia na drodze Prowadzący zachęcał do noszenia elementów odblaskowych, które potrafią uratować nam życie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć z samoobrony, których podczas kursu zdecydowanie jest najwięcej. Poprowadzili je doświadczeni instruktorzy - Arek Ludwiczak z Fight Academy oraz instruktor technik i taktyk interwencji policyjnych Daniel Zaręba. Panie podczas zajęć doskonaliły, m.in. techniki kopnięć, uderzeń oraz uwolnienie się z chwytu w sytuacji, kiedy napastnik trzyma swoją ofiarę za rękę.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również