2018-01-23T11:46:42+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Miejscy radni z wizytą w noclegowni dla bezdomnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
W czwartek 18 stycznia odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej. Radni, którym towarzyszyła dyrektor Wydziału  Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Iwona Suska odwiedzili Noclegownię przy ul. Kołobrzeskiej oraz Dom Pomocy Społecznej przy ul. Rolnej.

Pierwszym punktem było zapoznanie się z pracą noclegowni. Radni usłyszeli jak przebiegały prace remontowe, które wykonali podopieczni MOPR, obejrzeli wszystkie pomieszczenia i spotkali się z bezdomnymi. Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski wyraził radość z faktu, że miejsce to stało się nie tylko schronieniem dla osób w bardzo trudnej życiowej sytuacji ale również sposobem na ich aktywizację. Mężczyźni gotują, sprzątają, odśnieżają i wykonują wszelkie prace, które pozwalają na wygodny pobyt. Budynek oddano do użytku w grudniu, więc MOPR wciąż uzupełnia umeblowanie noclegowni, by była ona jeszcze bardziej funkcjonalna.

Następnie radni udali się do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Rolnej. Dyrekcja ośrodka zapoznała radnych z bieżącymi problemami, z jakimi borykają się pracownicy. Dotyczącą one głównie kwestii termomodernizacji. Ta wydaje się niezbędna, by w budynku nie dochodziło do znacznej utraty ciepła. Szansą na jej przeprowadzenie byłoby wpisanie DPS-u do projektów w ramach RPO. Rada Miasta pochyli się nad tą propozycją podczas jednego z kolejnych posiedzeń.

Grażyna Piersa podzieliła się również z gośćmi informacją o planowanym na kwieceń zakup nowego samochodu do transportu podopiecznych. Pieniądze na ten cel pochodzić będą z budżetu miasta oraz funduszu PFRON. Inwestycja w istotny sposób wpłynie na komfort pracy opiekunów oraz życie osób tam mieszkających.

Co ważne, jak wykazała kontrola prowadzona w ostatnich dniach przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki delegatura w  Ostrołęce, wszystkie osoby mieszkające w DPS w Ostrołęce są bardzo zadowolone ze stworzonych tam warunków i pracy personelu. Opiekunowie wykazują się niezmienną życzliwością, troskliwością, ciepłem, zachowują takt, ale pozwalają również na dużą dozę prywatności. Każdego dnia kierownicy poszczególnych działów rozmawiają z podopiecznymi – o stanie zdrowia, samopoczuciu ale również sprawach codziennych, jak planowane menu.  

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.