2017-06-16T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 4 100%
Ostrołęka,

Młodzi transportowcy i logistycy z „metalówki” odwiedzili MZK Ostrołęka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. MZK Ostrołęka
4
0
0
Przyszli logistycy i transportowcy – uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 odwiedzili Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce. Wizyta ta pokazała im jak wygląda paca kierowców autobusów, zarządzających ruchem, spedytorów i logistyków. Być może to tu, po ukończeniu szkoły uczniowie skierują swoje kroki w poszukiwaniu pracy.

Podczas wizyty w zajezdni należącej do MZK Ostrołęka, młodzieżą z ZSZ nr 1 opiekowała się prokurent spółki – Edyta Korytkowska. Młodzież zapoznała się m.in. z funkcjonowaniem nowoczesnej i ekologicznej myjni automatycznej wyposażonej w innowacyjne filtry do odzyskiwania wody.

Podczas zwiedzania pomieszczeń warsztatowych była możliwość zapoznania się ze stanowiskiem do przechowywania i utylizacji odpadów płynnych, stanowiskiem do wymiany ogumienia, czy nowoczesnym stanowiskiem do kompleksowej kontroli pojazdów.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie dyspozytorni. Tu dyspozytor opowiedział o funkcjonowaniu systemu nawigacji komunikacji miejskiej oraz przedstawił monitor śledzący aktualną pozycję autobusów w mieście. Potem na Sali konferencyjnej Dyrektor ds. Przewozów – Włodzimierz Roman zaprezentował funkcjonowanie zakładu od strony strategiczno – logistycznej, przedstawił działanie programu do codziennej pracy - TARAN-MUNICOM, na którym tworzy harmonogram pracy dla kierowców.

W dalszej części spotkania pracownicy spółki z działu Przewozów – Mirosław Zięba oraz Kamil Mamątow opowiedzieli o logistyce podczas wyznaczania linii autobusowych, o rozkładach jazdy, o zasadach działania monitoringu wizyjnego oraz o wszystkich nowinkach technologicznych funkcjonujących w spółce a ułatwiających pasażerom korzystanie z komunikacji miejskiej.

Na koniec prezes – Ryszard Chrostowski podsumował spotkanie, podziękował wszystkim za uwagę oraz zaprosił młodych ludzi do korzystania z publicznego transportu zbiorowego w naszym mieście.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również